CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, TBMM’ne gelecek olan 9. Yargı paketine af konusunun, ehliyet affının ve çekte hapis cezasının kaldırılmasının eklenmesi çağrısında bulunmuştur. Yaptığı çağrının devamında neden af paketine ihtiyaç olduğu açıkladı.

SARIGÜL, 9. YARGI PAKETİNE AF KONUSUNUN EKLENMESİNİ İSTEDİ

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, bir basın açıklaması yaparak, TBMM’ne gelecek olan 9. Yargı paketine af konusunun, ehliyet affının ve çekte hapis cezasının kaldırılmasının eklenmesi çağrısında bulundu.

Sarıgül,yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Önümüzdeki günlerde TBMM’nin gündemine 9. yargı paketi gelecek.

Bundan önce8 tane yargı paketi meclisten geçmiş ama dertlere derman olmamış ki 9. paket geliyor.

Sarıgül, Neden Af Paketine Ihtiyaç Var Açıklama

Erzincan’da o banka 20 bin TL altında işlem yapmıyor! Erzincan’da o banka 20 bin TL altında işlem yapmıyor!

AĞAÇLARA BAKMIŞ, ORMANI GÖRMEMİŞLER

Demek ki ağaçlara bakarken ormanı görmemişler. Şu anda toplumda bir af beklentisi var. Bu beklentiyi görmezden gelemeyiz.

Siyasetçilerin ve ülkeyi yönetenlerin halkın taleplerini ve isteklerinidikkate almaları lazım.Af düzenlemesinin9. yargı paketine eklenmesi lazım.

Üç nedenle affa ihtiyaç var.

1.neden: işsizlik, eşitsizlik, geçim sıkıntısı ve kutuplaşma nedeniyle toplumgergin, toplum huzursuz.Toplumsal barışa ve kardeşlik hukukunaihtiyacımız var.

2. neden:Yapılan adli hatalar nedeniylehaksız yerecezaevine düşenler var.

İşlediği suçla, aldığı ceza, orantısız olan mahkûmlar var.Devletin görevi adil yargılamaktır.

3. neden: Cezaevlerinin durumudur.Cezaevleri doldu, taştı. Cezaevleribırakın ıslah etmeyi en temel ihtiyaçları dahi karşılayamıyor.

TOPLUMSAL BARIŞ VE KARDEŞLİK HUKUKU AFFI

Bu nedenle partilere sesleniyorum. Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı datoplumsal barış vekardeşlik hukuku affı olsun.Af çıktıktan sonrasuça neden olan ne varsa onları da düzeltelim.

Meclise gelecek olan9. yargı paketine ehliyet affı ve çekte hapis cezasının kaldırılmasıkonuları da eklenmelidir.

EHLİYET AFFI VE ÇEKTE HAPİS CEZASININ KALDIRILMASI

Ehliyetleri ellerinden alındıkları için işlerini kaybeden,şoför esnafı, uzunsüredir TBMM’den bir düzenleme bekliyor.İnsan canına kastetmemiş,yaralamamış,madde bağımlısı olmayan herkesi bir kereye mahsus affetmemiz,ehliyetlerinin geri verilmesini sağlamamız lazım.

9. Yargı paketiyle,çekte hapis cezasının da kaldırılması lazım.Ağırekonomik şartlar nedeniyle, esnaf ciddi sıkıntılar çekti.Esnaf suçlu değil borçlu. Hapisteki esnaf o çeki ödeyemez.Esnaf dışarıda olursa borcunu ödemek içinçare arar.

Editör: Haber Merkezi - A