Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İliç’te meydana gelen maden faciasını araştırmak üzere kurulan TBMM İliç Araştırma Komisyonunun Uşak Kışladağ altın madeninde yaptığı incelemelere katıldı.

TBMM İliç Araştırma Komisyonu başkanlık divanı üyesi, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün Kışladağ altın madeninde basın açıklaması yaptı.

Inceleme Komisyonu 1

SARIGÜL, “KOMİSYON KURDUNUZ DA NE OLDU?” DEDİRTMEYELİM

TBMM İliç Araştırma Komisyonu başkanlık divanı üyesi, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, komisyonun Uşak Kışladağ altın madeninde yaptığı incelemelere katıldı.

Mustafa Sarıgül, İliç altın madenifaciasının nedenini ve böylesine bir facianın bir daha yaşanmaması için yapılması gerekenleri tespit etmek için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, bu amaçla Kışladağ altın madenine geldiklerini söyledi.

Inceleme Komisyonu

Komisyon olarak özellikle altın madenciliğindeki sorunları tespit eden, çözüm önerileri belirleyen, bir daha benzer kazaların yaşanmaması için,yasama ve yürütme organlarına yol haritası olacakbir rapor hazırlayarakTBMM’ne sunmak istediklerini ifade eden Sarıgül şunları söyledi:

“Ortaya çıkacak rapor, ülkemizde bir daha bu tür acıların yaşanmamasını sağlamalıdır.

Hazırlayacağımız rapor arşivlerde kalmamalıdır. “Biz raporumuzu yazdık, bundan ötesi bizim görevimiz değil,” diyemeyiz.

Bu raporun hayata geçmesi için, bulduğumuz eksikliklerin yasalaşması için iktidar, muhalefet demeden çalışmamız lazım.

“Komisyon kurdunuz da ne oldu?” dedirtmememiz lazım.”

Editör: Haber Merkezi - A