Seçim sonrası Doğalgaza zam açıklaması! Erzincan güncel fiyatları

BOTAŞ, Nisan ayı itibariyle geçerli olmak üzere yeni doğalgaz satış fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte Erzincan'da güncel doğalgaz fiyatları…

BOTAŞ’ın Nisan ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatları ile ilgili açıklaması:

BOTAŞ, “Kuruluşumuzun doğalgaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım – işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır.

Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 01 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olan Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.”

Ayrıca, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ), “Household Energy Prıce Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” Duyurusunda bulundu

01 Nisan 2024 tarihi itibariyle mesken ve sanayi abonelerin kullandığı ile elektrik üretim kapsamında kullanılan gazın satış fiyat tarifesinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı belirtildi.

BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yayımlanan tarife uygulamasına göre, doğalgazda Mart ayında geçerli olacak mesken ve sanayi aboneleri için tarifesi ile elektrik üretim kapsamında kullanılan tarife sabit bırakıldı.

Bu açıklamaya göre, BOTAŞ konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine Nisan ayında uygulayacağı satış fiyatının 1000 metreküp doğalgaz için toptan fiyatı 4 bin 80 lira olarak belirledi.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 380 lira olarak belirlendi.

Sanayi yani konut dışı abonelerinin toptan fiyat tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirledi. Fiyatlara KDV dahil değilidir.

TÜBİTAK 236 personel alımı şartları ve kadrolar belli oldu TÜBİTAK 236 personel alımı şartları ve kadrolar belli oldu

ERZİNCAN ENERYA DOĞALGAZ SATIŞ FİYATLARI

Konut tüketicileri için vatandaşlara şubatta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 7 bin 596 lira olarak açıklandı

Sanayi yani konut dışı tüketicileri için vatandaşlara şubatta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 12 bin 960 lira olarak açıklandı. Fiyatlara KDV Dâhildir.

ERZİNCAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DOĞALGAZ SATIŞ FİYATLARI

Organize Sanayi Bölgesi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 9 bin 330 lira, kademe 2 için ise 12 bin 110 lira olarak belirlendi

BOTAŞ, Elektrik üretim kapsamında kullanılan tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor. Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadesi kullanıldı.

BOTAŞ, doğalgaz fiyat tarifelerini aylık olarak belirliyor. Kurumun resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, “House Energ Price İndex (HEPI) fiyatları esas alındığında konut fiyatlarında, Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.”  Açıklaması yer aldı.