Erzincan’da seracılığı geliştirmek için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Erzincan Valiliği’nin himayesinde başlatılan çalışmalarda Erzincan İl Özel İdaresi ve Erzincan Belediye Başkanlığı tarafından 350 dekarlık alanda kurulacak olan Toplu Sera Bölgesi çalışmalarında sona yaklaşıldı. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun talimatıyla başlatılan çalışmalarda toplu sera bölgesi kurulacak alanda işlemler tamamlanmış ve son olarak yapılan ihalelerle alt kullanıcılar belirlenmişti.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 12.20.11

Başkan Aksun ve meclis üyeleri şehir yatırımlarını sahada inceledi! Başkan Aksun ve meclis üyeleri şehir yatırımlarını sahada inceledi!

Erzincan’da seracılık sektörünün geliştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında Erzincan İl Özel İdaresi‘ne ve Erzincan Belediyesi'ne tahsis edilen alanlar için toplu sera bölgesinde arazi kiralayan yatırımcılar Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu toplantı salonunda Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci ile buluştular. Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Saadettin Taşkesen ve TKDK İl Koordinatörü Metin Bektaş da katılım sağladı. Erzincan’da seracılık sektörünü geliştirmeye kararlı olduklarını kaydeden Erzincan Vali Yardımcısı Sayın Yusuf İzci, bundan sonra izlenecek yol konusunda yatırımcılara bilgiler vererek görüş alışverişinde bulundular.

600 dekarın üzerinde sera varlığının bulunduğu Erzincan’da toplu sera bölgesinin tamamlanmasının ardından sera varlığı 1000 dekarı aşacak. Sebzecilikte bölgenin lideri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erzincan yakın bir süre sonra hem kendisinin hem de çevre illerin sebze ihtiyacını karşılamaya başlayacak.

Editör: Haber Merkezi - SK