Gerçekleşen “Mahzen-34operasyonunda, elebaşılığını Sezai Gülmez’in yapmış olduğu organize suç örgütü çökertildi.

Gerçekleşen operasyonda elebaşının da içerisinde olduğu organize suç örgütü üyesi 9 şüpheli şahıs yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı kapsamında, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu Elebaşılığını Sezai Gülmez’in yapmış olduğu organize suç örgütü üyesi şüphelilerine "Mahzen-34" operasyonunun düzenlendiği duyurusunda bulundu.

Şüpheli şahısların suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, iş yerlerine yönelik çok sayıda molotofkokteyli ve silahlı saldırı, kasten adam öldürmeye teşebbüs, 6136 sayılı kanuna muhalefet, tehdit ve mala zarar verme suçlarını işledikleri tespiti yapıldı. Düzenlenen Mahzen-34 operasyonunda elebaşının da içerisinde olduğu organize suç örgütü üyesi 9 şüpheli şhıs yakalanırken, 3 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda şarjör ve fişeğe de el konuldu.

Erzincan’da kontrolden çıkan otomobil takla attı! Erzincan’da kontrolden çıkan otomobil takla attı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında şu ifadele yer verdi; "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz. Şafak sökerken de, gün batarken de operasyonlarımız devam edecek. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." dedi.