İşte şimdi bu ikili, ilginç bir haberde bir araya geldi. 3.500 yıllık bir Mısır mumyasının lahitinde, çok sevilen 'Simpsons' karakterinin tasviri bulundu.

Arkeologlar, iç kapakta, Marge Simpson'ın görünümüne benzer şekilde, dikdörtgen şeklinde mavi saçlı, uzun, yeşil bir elbise giyen sarı renkli bir kadın çiziminin bulunduğunu keşfetti.

Antik tabutun fotoğrafı yakın zamanda Reddit'te paylaşıldı ve Reddit'te çok sayıda insan 'Bu Marge değil mi?' diye sormaktan kendilerini alı koyamadılar. Bazı kullanıcılarsa, Simpson çizgi filmlerinin geleceği ön görmesi fenomenine gönderme yaparak, "Mısır Simpsons'ı öngördü" diye şaka yaptı.

Bu tabut, 3.500 yıl önce, El-Ashmunein kasabasının baş rahibinin kızı Tadi Ist'in mumyalanmış kalıntılarını içeriyor. İçindeki çizim de Tadi Ist'i resmediyor.

Sims2

BAĞLANTI ÜZERİNDE ÇALIŞIYORLAR

Arkeologlar, bu gizemi çözmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bir teoriye göre, mumya belki de bir Simpsons hayranıydı ve bu çizimi tabutuna kendisi çizdi. Başka bir teoriye göre ise, bu çizim, mumyanın yaşadığı dönemdeki Mısır kültüründe yaygın olan bir sembolü temsil ediyor olabilir. Bu keşif, hem Antik Mısır hem de popüler kültür hakkında yeni bilgiler edinmemize yardımcı olabilir. Ayrıca, bize geçmiş ve günümüz arasındaki bağlantıyı da hatırlatıyor.

Bir kişinin öleceğini gösteren 5 işaret Bir kişinin öleceğini gösteren 5 işaret

Bu haber, Simpsons hayranları ve arkeoloji meraklıları için heyecan verici bir gelişmedir. Mumyanın tabutundan çıkan bu gizemli çizim, Antik Mısır ve popüler kültür arasındaki ilişkiye dair yepyeni bir bakış açısı sunuyor.

'BU MARGE DEĞİL Mİ?'

Arkeologlar, iç kapakta, Marge Simpson'ın görünümüne benzer şekilde, dikdörtgen şeklinde mavi saçlı, uzun, yeşil bir elbise giyen sarı renkli bir kadın çiziminin bulunduğunu keşfetti. Tgrthaber'de yer alan habere göre, antik tabutun fotoğrafı yakın zamanda Reddit'te paylaşıldı ve Reddit'te çok sayıda insan 'Bu Marge değil mi?' diye sormaktan kendilerini alı koyamadılar. Bazı kullanıcılarsa, Simpson çizgi filmlerinin geleceği ön görmesi fenomenine gönderme yaparak, "Mısır Simpsons'ı öngördü" diye şaka yaptı.

Sims3

Simpson'ların olayı nedir?

36 yaşına giren dizi, gelecekteki olayları başarıyla tahmin etmesiyle ünlendi.1992'de Washington'un Super Bowl VXVI'da Buffalo Bills'i yeneceğini tahmin eden bölüm ve 2000'de Donald Trump'ı başkan olarak gösteren bölüm, ya da ünlü bir basketbolcunun helikopter kazasında öleceğini gösteren bölüm gibi sayısız The Simpsons bölümünün yayınlandıktan birkaç yıl sonra gerçekleştiğine inanan çok sayıda insan var.

Peki biz de bu tartışmaya bir başka soruyla katılalım... Ya Simpsonlar'daki Marge Simpson karakteri, 3.500 yıl önceki bu karakterden ilham alınarak çizilmiş olabilir mi? Peki 30 yıl önce yayına başlayan bir dizi, bugün keşfedilen bir Antik Mısır karakterini nasıl biliyordu?

Editör: Haber Merkezi - SK