Sivas- Erzincan kara yolunda araç ters döndü: 3 yaralı Sivas- Erzincan kara yolunda araç ters döndü: 3 yaralı

Şireci’den Engelliler haftası mesajı

Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Cavit Şireci, 10-16 Mayıs Engelliler haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şireci mesajında: "Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası, farkındalığı arttırmayı amaçlamaktadır.

Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişi engelli olarak tanımlanmaktadır. Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmalar ve yenilikler, toplumsal ilgi, duyarlılığımız ile hız kazanacaktır. Ayrıca bu konuda üzerimize düşen görevlerinde farkındayız. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür.

Hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak, Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle tüm engelli bireylere ve ailelerine ömür boyu sağlık ve huzur dilerim" dedi.