MSB Bakanlığında yapılan açıklamaya göre; Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe harekatlarına ilişkin bilgi aldı.

2’nci Hudut Tugay Komutanlığı’nın Hakkâri Çukurca’daki Altıntepe Üs Bölgesi’ni ve 1’inci Hudut Tugay Komutanlığı’nın Şehit İstikam Uzman Çavuş Hakan Ergin Üs Bölgesi’ni ziyaret eden Orgeneral Bayraktaroğlu, araziyi inceleyerek alınması gereken ilave tedbirlere ilişkin talimatlar verdi.  

Saç dolanması ve keçeleşmiş saç sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz.. Saç dolanması ve keçeleşmiş saç sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz..

KKK Komutanı 1

Irak’ın kuzeyindeki bölgede yer alan Pençe Hareket bölgelerinde 15 Ağustos – 10 Kasım 2023 tarihleri arasında 838 taciz ve saldırı olayı meydana gelirken; Mehmetçik’in müdahalesi sonucu 165 PKK/KCK mensubu teröristlerin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgede 161 mağara ve sığınak ile 303 mayın/el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi. Arama-tarama faaliyetlerinde 58 silah, 181 bin 833 mühimmat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.