Sizler için faydalı olan bilgiyi açıklıyoruz…

Bitkisel yağların vücuda faydası biliniyor peki saçınızda kullandınız mı?

Aşağıdaki saç gürleştiren yağlar, onlarla hazırlayabileceğiniz maske tarifleri ve kullanım yöntemlerini okuyun ve bu bitkisel yağlardan hangisi sizin için, hemen keşfedin. Bu yağlar aynı zamanda incelen saç telleriyle mücadele etmenize de yardımcı olabilir.

sac-bakim-yaglari-nasil-kullanilir

Hindistan cevizi yağı:

Özellikle kurumaya daha yatkın olan kıvırcık saçlarda mucize yaratan Hindistan cevizi yağı saçın ihtiyacı olan nemi sağlamada saç kütikülünü elektriklenme, kırılma gibi zararlardan korumada etkili.

Birçok içeriğe göre ekstra özelliklere de sahip olan bu yağ dökülmenin önüne geçtiği için saç gürleştirmede diğer yağların bir adım önünde. Saça en iyi nüfuz eden ve fön ve fırçalama gibi işlemlere karşı saçın protein kaybını korumada en etkili yağ olduğu pek çok çalışmada kanıtlanmış.

Yapısındaki ona özgü yağ asitleri sayesinde saç derisine nüfuz ederek saçı çevresel faktörlere karşı koruyor. Ayrıca kuru saç derisi ve deride biriken ürünü temizlemek için de kullanılabiliyor.

Zeytinyağı:

Mutfağınızın vazgeçilmezi olan bu yağ da saç gürleştiren yağlar arasında. Özellikle de kuru bir saç tipiniz ve kırıklarınız varsa. Artık biliyoruz ki ısıyla şekilllendirme saça zarar verebiliyor. Ancak zeytinyağı ısıya karşı koruyucu görevine sahip.

Saç dolanması ve keçeleşmiş saç sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz.. Saç dolanması ve keçeleşmiş saç sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz..

Çünkü içeriğindeki antioksidan, E vitamini, oleik asit kombinasyonuyla saçın doğal keratini etrafında bir kalkan yaratıyor. Böylece saça düzenli uygulandığında sağlıklı ve daha gür saçlar vadediyor.

Ayrıca antiemflamatuar özelliğiyle kepek önleyici göreve de sahip olduğunu da ekleyelim. Duştan önce hafif ısıtarak saç derinize, boy ve uçlarına uygulayın. Sıcak bir havluyla saçınızı sarın ve 20 dakika bekletin. Sonrasında saçınızı şampuanlayın.

Badem yağı:

Saçlarınızı güçlendirmek ve kırılmayla savaşmak için saç gürleştiren yağlar arasında bulunan badem yağı birebir. Hem nemlendiren hem de güç veren bu yağ kuru, hasar görüş ve boya işlemi görmüş saçlarda mükemmel çalışır. Saçlarınızın hızlı uzaması ve daha gür görünmesini istiyorsanız saç bakım rutininizde badem yağı yer almalı.

İçeriğindeki, diğer yağlarda da bulunan E vitamini ve antioksidanların yanında magnezyumla dolu olan badem yağı kırılmalarda bu sebeple çok etkili. Gece yatmadan önce bir maske gibi uygulayın ve sabah duşta durulayın.

Kaynak: Haber Merkezi