Yılın en güzel etkilerine sahip yeni ayı diyebiliriz. Neden” süper ay” diyoruz dersek Ay’ın Dünyaya en yakın pozisyonda olduğu sırada oluşan yeni ay ve dolunaylara Süper Yeni Ay ve Süper Dolunay diyoruz. Nerdeyse bir tutulma kadar etkiye sahip çünkü Ay Dünya’ya en yakın diyen Astrolog Feyza Engin köşe yasısında yeni ayın önemine ve etkilerini kaleme aldı...

Merhaba sevgili canlar.  Yılın en güzel etkilerine sahip yeni ayı diyebiliriz. Neden” süper ay” diyoruz dersek Ay’ın Dünyaya en yakın pozisyonda olduğu sırada oluşan yeni ay ve dolunaylara Süper Yeni Ay ve Süper Dolunay diyoruz. Nerdeyse bir tutulma kadar etkiye sahip çünkü Ay Dünya’ya en yakın…

Ay ve Güneş Boğa burcunun 18 derecesinde 8 Mayıs sabah 6:22’de bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay 2024 yılının en güzel yeni ayı hatta Mayıs ayı yılın en güzel ayı. Bolluk bereket, başarı, huzur, keyif bu yeni ayın konuları içinde ve tüm yıla bedel. İyi değerlendirmek lazım.

Venüs, Jüpiter, Uranüs Boğa burcundaki Güneş ve Ay’a eşlik ediyor. Merkür ve Chiron kavuşumda, Satürn nerdeyse aynı derecede Ay ve Güneşe sekstil dediğimiz uyumlu ve destekleyici bir etkileşimde. Mars ve Plüton arasındaki uyumlu etkileşim, Venüs’ün Juno’yla, Ceres’in Ay, Güneş, Uranüs ve Jüpiter’e üçgeni her yönden iyilik, güzellik, bolluk ve bereketi gösteriyor. Hasat mevsimi gibi düşünebiliriz. Bu zamana kadar ektiğimiz tüm güzellikleri biçeceğimiz bir yeni ay. Elbette vaktiyle ne ektiysek onu biçeceğiz.

Bu Yeni Ay bireysel anlamda ilişkiler, finansal konular, doğru eylemler, eş, sevgili, partner, bolluk, bereket, iletişim, sağlık her yönlü güzel etkilere sahip. Kötücül dediğimiz gezegenler bile destek halinde hazır kıta bekliyor.

İş kurmak, evlenmek, kalıcı bir işe veya ilişkiye başlamak, sonu güzel kararlar almak, kazanmak, ilerlemek, yükselmek, umutların yeşermesi aklınıza ne güzellik geliyorsa burada mevcut. Kalbinizi saf tutup, doğru ve güzel insan olup ilerleme zamanı.

Gelelim burçlara öncelikli olarak yükseleninizi sonra Güneş burcunuzu okuyun.

Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koçlar, para ve değerler evinizde bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Kalbi boş olanlar çalışma ortamından biriyle ilişkiye başlayabilir, evliler yeni ve güzel bir sürece girebilir, sorunlar çözülebilir. Mesleki alandan edindiğiniz kazançlarınız artabilir. Sosyal çevrenizdeki güçlü kişilerden destek görebilirsiniz. Belki fiziksel olarak yorucu bir süreç olsa da güçlenerek ilerleme fırsatınız var. Ruhsal konularda biraz içinize eğilip gücünüzü yükseltebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa

Karaman’dan bayramlaşma ile ilgili açıklama Karaman’dan bayramlaşma ile ilgili açıklama

Yeni Ay’ın başrolüsünüz. Kendinizle ilgili konularda gücünüz artıyor. Görünüşünüzle ilgili değişiklik yapabilirsiniz. Bolluk ve bereketi inşa edebilirsiniz. Ruhsal açıdan veya sağlık konularında iyileşme, iletişimde yeni bir anlayış edinme, kariyer değişimi, iş değişikliği veya güçlü insanlardan fayda görmeniz mümkün. Aşk hayatı bakımından şanslı bir dönemdesiniz sosyal çevrenizden biriyle işbirliği yapabilir bundan fayda görebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bilinçaltı ve ruhsal yönünüze Yeni Ay bir ışık bırakıyor. Korku ve blokajlarla yüzleşme, eskiyi bırakma, kendini iyileştirmek için şans senden yana. Sosyal çevrendeki insanlarla sorunlar çözülebilir. Mesleki açıdan yeni bir yapılanmaya gidebilirsiniz. Sağlam ve kalıcı bir kariyer değişikliği olabilir. Ev – kariyer alanında zorlanmalar olsa da fayda ve fırsatlar içinde. Uzaklardaki bir akrabadan, hukuki bir durumdan lehinize sonuçlanacak bir şeyler olabilir. Ruhunuza iyi gelecek bir eş veya sevgili kapıda.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sosyal çevre, dernekler, kulüplerden maddi manevi fayda görebileceğiniz bir etkiyle yaşıyorsunuz bu yeni ayı. Bir korkuyla yüzleşmek, sağlıkla ilgili dönüştürücü bir etki, kariyer yönünde güçlü bir adım, yer değişikliği, uzaklara gitme planları yapıyor olabilirsiniz. Mesleki anlamda yorucu olsa da sağlam köklü başlangıçlar yapabilirsiniz. Taşınma, göçme, gündeminizde olabilir. Ruhunuza iyi gelen bir partnerle işbirliğinizden yüzünüz gülebilir. İhmal ettiğiniz bir sağlık durumu varsa tam da bu süreçte kontrollerinizi yaptırmanız iyi olur.

Aslan ve Yükselen Aslan

Şans ve fırsatlar kadersel dönüşümler, başlangıçlar kariyerinizle ilgili konulardan geliyor. Yer ve iş değişikliği gündeminizde olabilir. Bol bol seyahat ederek yorulacağınız bu süreç sizlere maddi kazanımlar olarak yansıyabilir. Eşle işbirliği, eşten destek görme ihtimali yüksek. Kalbi boş olanlar eveleneceği kişiyle tanışabilir veya halihazırda bir ilişki varsa evelenip yuvadan uçabilir. Sorunlu ilişkiler sonlanabilir. Sağlıkla ilgili konular gündemde olabilir yeni ve yapıcı adımlar atılabilir.

Başak ve Yükselen Başak

Aradığınız bolluk ve bereketi uzaklarda belki yurtdışında bulabilirsiniz. Yayıncılık, sosyal medya, hukuk, felsefe gibi konularda bir girişim başlatabilirsiniz. Uzun ve uzak seyahatler yapabilir ve bundan fayda görebilirsiniz. Sağlık konularında hayli yorucu bir süreçtesiniz ve aradığınız tedaviyi bulabileceğiniz bir dönem içerisindesiniz. Evlilik ve ortaklık konularında güzel ve kalıcı birliktelikler olabilir. Yeni adımlar atarken negatif inançlarınızı dönüştürmek sizin iradenizde. İş ve günlük hayattan destekler görebilirsiniz. Yabancı uyruklu bir şirketle iş yapabilirsiniz. Miras, nafaka, krediler, borçlar başkasından edinilen kazançlar gündeme gelebilir. Hayat felsefenizi değiştirebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

Eşin geliri, miras, sigorta, kredi, nafaka gibi bir konu gündeme gelebilir. Bir kaybın sonucunda yüksek bir miras durumu olabilir. Dönüşüm, ölüm, ezoterizm ilginizi çekebilir bu alana yönelebilirsiniz. Aşk ve evlilik durumları, bir aşkı evliliğe taşıma planları olabilir. Burada güçlü adımlar atılabilir ve biraz da yorucu olabilir. Güçlü bir ortaklık, evlilik, danışmanlık gibi konularda faydalar yüksek. Şans oyunları oynayabilirsiniz. İş ve günlük düzeni oluşturmada yeni adımlar atılabilir, yeni sorumluluklar alınabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Evlilik ve ortaklı işlerde kazançlarınız artıyor. İş temponuz biraz yorucu olmaya başlayabilir, yeni sağlık rutinlerine başlayıp fayda görebilirsiniz. İşbirlikleri, sözleşmeler, sosyal çevreden kazanç fırsatları yakalayabilir bu süreçte maddi refahınızı artırabilirsiniz. Toprak alım satımı yapanlar için bu süreç büyük güzelliklerle geliyor. Sorunlar yaşanan bir ilişki veya evlilik varsa yeniden yapılanabilir sorunları çözmek elinizde. Doğru adımları atacağınızı evlilik ve ilişkideki sorumlulukları taşıyabileceğiniz bir süreç. Zorlu ve yıpratıcı bir ilişkiyse sonu gelebilir. Yeni güzel kapılar açılmaya hazır.

Yay ve Yükselen Yay

Günlük işlerinizden maddi kazanımlarınız artıyor. Sağlıkla ilgili konularda iyileşme gündemde, kendine bakmaya başlamanızın tam zamanı. Evdeki sorumluluklar ve iradeyle uyumlu olacağın bunu lehine dönüştürmek için doğru adımları atabileceğin bir süreçtesiniz. Aşk hayatı veya çocuklarla ilgili konularda yorucu süreçlerden geçiyor, yanlış anlamalarla bozulan durumlar iyileşme etkisinde. Kendi değerlerini oluşturma, kazançlarını artırma, mesleki anlamda bir adım ilerleme fırsatı bulabilirsiniz. Kardeşler, komşular, kuzenler, sözleşmeler, kısa seyahatlerden yüzünüz gülüyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sahne, sanat, yaratıcılık konularında maddi kazançlarınız artabilir. Bir hobinizden hayatınızı değiştirecek bir gelir imkanı yakalayabilirsiniz. Kalbi boş olanlar aşkı bulabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenlere müjdeli bir bebek haberi olabilir. Çocuklarınızdan yüzünüz gülebilir. Onların evlenmesiyle ilgili süreçler yaşayabilirsiniz. Büyükanne ve büyükbabalar torun haberi alabilir. Ev içinde tadilat, yenilenme süreci biraz yorucu olabilir. Belki de evdeki bir anlaşmazlık çözülebilir. Yakın çevreden destek görme, bir yatırımın getirisi, maddi konularda fayda ve fırsatlarıyla geliyor. Eş veya partnerinizle uzun ve uzak seyahatlere gidebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova

Evle ilgili konularda güzelleştirme, ev alma, adres değiştirme, ev içinde güzellikler ve bolluk bereket yaşayacağınız bir süreçtesiniz. Yakın çevre, kısa seyahatler, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili bazı durumlar çözülüyor ve iyileşiyor. Trafiğiniz artıyor. Sözleşmeler, alım satım gibi konularda şans sizden yana. Yeni yatırımlardan yüzünüz gülecek. Maddi değerlerinizi evinize aktardığınız, maddi kazanımlarınızı yükselttiğiniz bu süreç hem size hem hanedekilere çok iyi gelecek. Bu süreçte arabanızı değiştirebilirsiniz. Eşin gelirlerinden fayda görebilirsiniz. Ancak şunu bilin ki Plüton 20 yıl boyunca sizin burcunuzda burada eskimiş, miadını doldurmuş ne varsa söküp atacak. Siz siz olun direncin değil dönüşümün parçası olun.

Balık ve Yükselen Balık

Kardeşler, kuzenler, komşular, eğitim, kısa süreli yolculuklardan yana şansınız yüksek. Yeni bir eğitime başlamak için güzel zamanlar. Yeni sözleşmelerden yüzünüz gülebilir. Arabanızı değiştirebilir veya ilk arabanızı alabilirsiniz. Maddi anlamda gelirinizi yükseltmek için yorucu bir sürece başlayabilir ve bunun faydasını görebilirsiniz. Kendi değerinizle ilgili yanlış kanılarınızı bu süreçte iyileştirebilirsiniz. Mevcut bir ilişkiniz varsa evlilik gündeme gelebilir eğer evliyseniz eşinizden maddi edinimler elde edebilirsiniz. Kendinizi sınırlandırılmış hissettiğiniz süreçte sorumluluklarınızı artırarak fayda ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Korkularla yüzleşmek, ruhunun gücünü hissetmek için yeni çalışmalara katılabilir ve dönüşümler yaşayabilirsiniz.

 'Efsunluyol' adlı Instagram kullanıcısı ise takipcileri için Mayıs ayının en şanslı günlerini paylaştı:

  • 2 Mayıs: Venüs, İkizler burcuna geçiş yapıyor. Bu durum iletişim ve sosyal etkileşimleri artırıyor.

  • 5 Mayıs: Merkür, Boğa burcuna geri dönüyor. Bu dönemde, maddi konular ve iletişimde dikkatli olmayı gerektiriyor.

  • 10 Mayıs: Akrep burcunda Tam Ay (Ay Tutulması) gerçekleşiyor. Akrep burcunun tutkulu yanlarından etkileneceğiniz bugün derin duygusal dönüşümler ve gizli gerçeklerin ortaya çıkmasını söz konusu oluyor.

  • 14 Mayıs: Güneş, Boğa burcundan İkizler burcuna geçiyor. Zihinsel aktivite ve iletişimde artış yaşanıyor.

  • 16 Mayıs: Mars, Balık burcuna geçiyor. Bu da yaratıcı enerjileri ve sezgileri güçlendiriyor.

  • 20 Mayıs: Yeni Ay, İkizler burcunda oluşuyor. Bugün yeni başlangıçlar ve fikirler için uygun bir zaman olacak!

  • 21 Mayıs: Merkür, İkizler burcuna geçiyor. Zodyakın hemen hemen tüm burçları için zihinsel çeviklik ve iletişim becerilerini iyileştirici enerjileri bir araya geliyor.

  • 25 Mayıs: Venüs, Yengeç burcuna geçiyor. Yani, Venüs'ün etkisine Yengeç burcunun hassaslığı ve inceliği de ekleniyor. Böylece duygusal bağlantılar ve aile ilişkilerinde duyarlılık artırıyor.

Boğa, Yengeç, Aslan, Terazi ve Oğlak, Mayıs ayın en şanlsı burçları olacak. Gezegenlerin hareketiyle meydana gelen astrolojik olaylar her burca farklı etki edecek. Mesela, Boğa burçları finansal konularda kazanırken, Yengeç burçlarını romantizm ve aşk dolu bir ay bekleyecek. 

Koç Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Koç burçları için Mayıs ayının 5, 9, 15, 20 ve 25. günü şanslı olacak. Dua, dilek ve istekleriniz için bu günleri tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

Boğa Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Boğa burçları için Mayıs ayının 2, 6, 11, 17 ve 21. günü şanslı olacak. Maddi konularla ilişkili kararlarınızı bugünlerde alabilirsiniz. Özellikle risk almayı hedeflediğiniz yatırım ve alım-satım konularının gündemde olduğu zamanlarda son kararı bugünlerde alırsanız, kazanma ihtimaliniz bir hayli artacak. 

İkizler Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

İkizler burçları için Mayıs ayının 4, 8, 14, 19 ve 23. günü şanslı olacak. Mayıs ayı boyunca iki seçenek arasında kaldığınız anlarda da bu sayılardan ilham alabilirsiniz. Ya da karar vermek için bugünleri bekleyebilirsiniz.

Yengeç Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Yengeç burçları için Mayıs ayının 3, 7, 12, 18 ve 22. günü şanslı olacak. Bugünler sizini için aynı zamanda Mayıs ayının en romantik günleri de olabilir. Birlikteliğinize dair kararları almak için özellikle ayın 7. gününü beklemenizi tavsiye ediyoruz. 

Bekar Yengeç burçlarına da önemli bir haberimiz var. Mayıs ayının aşk konusunda en şanslı burcu Yengeç! Yeni bir aşka yelken açmaya hazır olun.

Aslan Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Aslan burçları için Mayıs ayının 1, 5, 10 16 ve 20. günü şanslı olacak. Hem aşk hem de para konusunda bir hayli şanslı olacağınız bugünlere dikkat edin. Gökyüzündeki güçlü gezegen hareketlerinin etkisiyle miras, toplu para ve alım-satım konularında beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. 

Maddi konuların aşk hayatınıza da sirayet etmesi son derece olası. İlişkilerinizi etkileyecek finansal kararları alırken dikkatli olun.

Başak Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Başak burçları için Mayıs ayının 3, 8, 13, 17 ve 21. günü şanslı olacak. Bu yıl sizin için kariyerinizde ilerleme ve geleceğinizi inşa etme yılı. Tam da bu nedenle iş hayatınıza dair kararları alırken bugünlere dikkat edin. Başlangıçlar ve bitişler için bugünleri tercih edebilirsiniz.

Terazi Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Terazi burçları için Mayıs ayının 2, 7, 12, 18 ve 23. günü şanslı olacak. Mayıs ayının iyileştirici enerjileriyle dolan Terazi burçları, sağlık konularında sevindirici haberler alabilirler. Ayın bugünleri sağlığınıza ilişkin rutinleri belirleyebilirsiniz.

Akrep Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Akrep burçları için Mayıs ayının 4, 9, 14, 19 ve 24. günü şanslı olacak. Tutkularınızın peşinden koştuğunuz bu ay boyunca hayallerinize ulaşabileceğiniz anları kaçırmayın.

Yay Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Yay burçları için Mayıs ayının 1, 6, 11, 16 ve 20. günü şanslı olacak. Bugünlerde geleneksele aykırı davranışlar içerisinde olabilirsiniz. Özgürlüğüne düşkün ve maceracı ruhunuzla ayın en güzel günlerinde içinizden geldiğince yaşamaya odaklanın.

Oğlak Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Mayıs ayının en şanslı burcu Oğlak burçları için Mayıs ayının 3, 8, 13, 17 ve 22. günü şanslı olacak. Bugünler dilediğin tüm dilekler gerçek olabilir. Özellikle kariyerine dair hedeflerin ve iş hayatına ilişkin beklentilerine yanıt alabileceğin günlere göre plan yapmayı unutma. 

Kova Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Kova burçları için Mayıs ayının 2, 7, 12, 18 ve 23. günü şanslı olacak. İletişim ve sosyal ilişkilerin önem kazandığı bu ay sizin için yeni insanlarla tanışmak için bir fırsat olabilir. Fikirlerinizi açıkça söylemekten çekinmediğiniz ay boyunca özellikle bugünlerde sesinizi her zamankinden gür çıkartın.

Balık Burçlarının Mayıs Ayındaki Şanslı Günleri

Balık burçları için Mayıs ayının 4, 9, 14, 19 ve 24. günü şanslı olacak. Özellikle 16 Mayıs'ta Balık burcuna geçen Mars, hayatınızda daha aktif ve atılgan olmanız için sizi teşvik ediyor. Enerjinizin artacağı, daha istekli ve heyecanlı olacağınız bugünlerde sınırlarınızı zorlarsanız kazanacaksınız.

Editör: Haber Merkezi - SK