Japonya'da takviye diyet gıdası 100'ü aşkın kişiyi hastanelik etti.

Japonya'da, takviye diyet gıdası "beni-koji" kullanan 100'ü aşkın vatandaşın hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Japonya'da Kobayashi Pharmaceutical Co. Firması tarafında yapılan açıklama kapsamında kırmızı pirinç mayası içeren "beni-koji" kullanan 100'ü aşkın vatandaş hastaneye kaldırıldı. Hastaların çoğunun "böbrek rahatsızlığı” şikâyeti ile gittiği bildirildi.

ÜRÜNÜ TOPLATMA KARARI ALINDI

Japon firma ülke genelinde çeşitli bölgelerde olan ürünün piyasadan toplatılma kararının alındığını açıkladı.

BAKANLIKTAN DENETİM YAPACAK

Sağlık Bakanlığı ürünü tüketen vatandaşlardan iki kişinin hayatını kaybettiği bilgisini vererek ölüm nedeni için tetkiklerin devam ettiğini duyurdu. Hayatını kaybeden vatandaşlardan birinin 2021 Nisan ayı ve 2024 Şubat ayı arası ürünü kullanmış olduğu tespit edildi. Bakanlık üretici firmanın ürün kategorisinde bulunan yaklaşık 6 bin ürünün "sağlığa zararına yönelik"  denetimler yapacak.

Çocuğun tırnak yeme alışkanlığını önlemek ve bırakmak için pratik yöntemler nelerdir? Çocuğun tırnak yeme alışkanlığını önlemek ve bırakmak için pratik yöntemler nelerdir?

Resmi Kyodo ajansı 2023 yılında üretici firmanın 18,5 ton "beni-koji" içeriği ürettiği ve 16,1 tonunu 50'yi aşkın birçok firmaya satışının yapıldığı bilgisini aktardı.