Bu toplantıda ekonomi başlıklarının yanında yer alan taşeron işçilere kadro verilmesi konusu da görüşülecek. Bu nedenle en sık araştırılan konular arasında Kabine Toplantısı kararları neler ve taşerona kadro çıktı mı soruları yer alıyor. İşte Kabine Toplantısı kararları ve taşerona kadro konusunda merak edilenler…

Taşerona kadro kimleri kapsayacak sorusu en sık sorulanlar arasında bulunuyor. 2 haftalık aradan sonra Kabine Toplantısı, bugün Başkan Erdoğan başkanlığında toplandı. Şimdi taşeron kadro ne zaman? İşte ayrıntılar…

11 bin 540 liralık ceza herkese uygulanacak aman dikkat 11 bin 540 liralık ceza herkese uygulanacak aman dikkat

KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI!

2 haftalık aranın ardından Kabine Toplantısı, bugün Başkan Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının gündeminde ekonomi başlıkları dikkat çekiyor. Buna göre 90 bin taşerona kadro üzerine de görüşmeler yapılacak.

Taşeron 1

90 BİN TAŞERONA KADRO TOPLANTIDAN ÇIKACAK MI?

Şu anda 90 bin taşeron işçi, kadroya geçmeyi bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmaların ardından geçici işçi düzenlemesi Meclis'ten geçti. Bu sorunun çözülmesi, taşerona kadro düzenlemesi için büyük bir adım olacak. Faruk Erdem, 2. torba yasada taşeron işçilere kadro düzenlemesinin yer alacağını söyledi. Erdem, "Memurların 3600 ek gösterge artışından SSK ve Bağ-Kur prim eşitlenmesine, evlilik kredisinden taşeron kadrosuna kadar birçok konunun bu ikinci torba yasada yer almasını bekliyoruz" dedi.

Meclis'in açılmasıyla birlikte, taşeron işçileri ilgilendiren kadro düzenlemelerinin 2. torba yasa içerisinde ele alınması bekleniyor. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda önemli açıklamalarda bulundu ve hükümetin bu konuya büyük bir odaklandığını belirtti.

Editör: Haber Merkezi