Düşük gelirli vatandaşların ev alma istekleri son piyasa koşullarında hayal oldu. Ev kredisi faiz oranlarının sürekli yükselmesi, maaşların alım gücünün düştüğü tasarrruf bir yana geçinmekte güçlük çeken vatandaşlar için ulaşılması güç oldu.

TOKİ ve SGK işbirliğiyle sunulan faizsiz konut kredisi desteği gelen haber dar gelirlileri yeniden unutlandırdı. TOKİ'nin konut kredisi desteğinden yararlanmak için ev almak isteyenlerin belli şartların yerine getirmesi gerekiyor. Peki, faizsiz konut kredisi desteği kimlere verilecek? TOKİ’den kimler ev satın alabiliyor? TOKİ konut kredisi şartları neler? TOKİ başvuruları başladı mı?
Ev sahibi olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle sunulan faizsiz konut kredisi fırsatı önemli bir adım olarak görülüyor. Bu program kapsamında, kamu bankası Ziraat Bankası vasıtasıyla vatandaşlara faizsiz konut kredisi desteği sağlanacak.

TOKİ'den 81 ilde 150 bin konut! Geliri 10 bin liranın altındakiler  başvurabilecek - Özgün Kocaeli Gazetesi

Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkıyor mu? Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkıyor mu?

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ DESTEĞİ

Belirlenen projelere 400 bin liraya kadar faizsiz konut kredisi imkanı sunulacak. Verilen destek, düşük gelirli ve ilk defa ev alacak vatandaşlar için geçerli olacak. Yüksek faiz oranlarından kaçınarak daha uygun şartlarda ev sahibi olacakları belirtildi.
Çalışmanın detaylarının netleşmesiyle birlikte şartları açıklanacak olan 400 bin TL faizsiz konut kredisi desteği için gelir durumu ana kriter olarak alınacak. Projeye bağlı ikametgahta en az 1 yıldır oturuyor olmak TOKİ’den ev satın alacaklar için yine geçerli şartlar arasında yer alıyor. Bunlar dışındaki şartlar ve detaylar proje başlangıcında vatandaşlarla paylaşılacak.