Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından yapılacak akademik çalışmanın etüd çalışmaları sürdürülüyor. Mayalama konusunda bugün Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Çağrı Çırak, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan İl Kontrol Laboratuvar Müdürü Ömer Faruk Sarıtaş, akademisyenler ve yetkililer katıldı.

Yıldırım şehidin mevlidine katıldı Yıldırım şehidin mevlidine katıldı

Tulum Peynirinde Maya Için Akademik Çalışma Yapılıyor 1

Erzincan Tulum Peynirinin mayalanmasında kullanılacak mayada standartın sağlanması amacıyla Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından maya üretilmesine karar verilmişti. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından belirlenecek meralardan Üniversite tarafından alınacak örnekler üzerinden Erzincan Tulum Peynirinin tescilinin alınmasında önemli bir sorun olan mayalama konusunda akademik çalışmalar hızlandırıldı.

Erzincan Valiliği’nin himayesinde çalışmalarını yürüten  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü heyetleri meraların otlatmaya açılmasına bir hafta kala bir araya gelerek izlenecek yol haritası hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Editör: Haber Merkezi - SK