Türkiye'de önde gelen Tekstil şirketleri arasında yer alan Migiboy, Fransız moda markası Naf Naf'ı satın alarak önemli bir atılıma imza attı. Dünyanın dört bir yanında boy gösteren ekonomik zorluklar şirketleri zorlu bir sürece iterken ayakta kalmak isteyen şirketler de farklı yöntemleri tercih ediyor. Ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan Naf Naf, 4 yıl önce Yılmaz Kardeşler tarafından satın alınmasına rağmen ayakta kalması biraz zor oldu. 215 mağazası ve 165 milyon cirosu olan şirket artık Migiboy bünyesinde faaliyet gösterecek.

Canpolat ailesine ait olan Migiboy Tekstil, yaklaşık olarak 1000 kişinin istihdamını sağlayan ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren köklü bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. Tekstil üretiminin yanı sıra inşaat, enerji, tarım ve otelcilik gibi farklı alanlarda hizmet sağlayan şirket Kırklareli, Niğde ve Çorlu'daki tesislerinde yürüttüğü faaliyetlerle adından söz ettiriyor. 2022 yılında Niğde'deki tesisinde gerçekleştirdiği 200 milyon dolarlık yatırım ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Migiboy, büyüme ve genişleme hedefleri doğrultusunda ilerlemesini sürdürüyor.

NAF NAF'I BÜNYESİNE KATTI

Migiboy satın alma işlemleri ile birlikte Naf Naf'ı da kendi bünyesine kattı. Fransız moda markasının yeniden yapılandırılması ile birlikte stratejik yatırımlarla güçlendirilmesi planlanmaktadır. Migiboy deneyimi ve geniş kaynakları ile birlikte Naf Naf'ın marka değerini artırma çalışmalarını sürdürürken küresel moda arenası'nda da rekabet gücünü yükseltme potansiyelini elinde tutuyor.

Altın, Dolar ve Euro'da son durum! Rekorlar devam edecek mi? Altın, Dolar ve Euro'da son durum! Rekorlar devam edecek mi?

Satın alma işlemleri ile birlikte Migiboy uluslararası aranızda daha güçlü bir hale gelirken önemli adımlarda da öncü olacak. Türk Tekstil devi Naf Naf'ın potansiyelini ortaya çıkarırken markayı yeniden canlandırarak yoğun bir çalışma süreci içerisine girecek. Bu hamle ile birlikte Türk Tekstil markalarının global pazardaki yeri de artacak.

Editör: Haber Merkezi - SK