Kemaliye’de korkutan mera yangını Kemaliye’de korkutan mera yangını

2025 Avrupa Şampiyonası eleme B ligi 1. Grup ta mücadele eden Türkiye A Milli Kadın takımı ile Azerbaycan A Milli Kadın Takımı ile karşılaştı. Erzincan Şehir Stadında gerçekleştirilen karşılaşmayı 10 Bin 845 taraftar takip etti.

Karşılaşmaya her iki kadın takımı da hızlı başladı. Karşılamanın ilk yarısında Türkiye ard arda bulduğu pozisyon ile gol bulamadı. Karşılaşmanın 42.’inci dakikasında Türkiye ceza sahasın içerisinde penaltı kazandı. Kazanılan penaltıyı 10 numaralı Ebru Topçu kaleciyi ters tarafa yatırarak fırsatı gole çevirdi.

Karşılaşmanın ilk yarısı Türkiye’nin 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında karşılıklı girilen gol pozisyonlarında sonuç gelmedi. Karşılama Türkiye’nin 1-0 galibiyeti ile sona erdi.

Karşılaşma sonrasında oyuncular taraftarlarla buluştu. Erzincan milli takımı bağrına bastı. Ayrıca Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül  saha içinde oyuncuları kutladı.

Türkiye Kadın Milli Takım Basın Açıklaması 2

Karşılaşma sonrasında basın açıklaması yapıldı. Açıklamada Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası, Erzincan halkına teşekkür etti.

Kıragası: ”Bugün Erzincan halkının karşısına galibiyetle devam edebildiğimizden dolayı çok mutluyuz. Kıymetli Erzincan halkına ve yerel yönetime sonsuz teşekkür ediyorum. Kadın futbolunda bizler kültür yaratmaya çalışıyoruz. Bu kültürde seyircisiz olmuyor. Bugün oyuncularımızın sizlerin desteği ile kazanmak olmaktan mutlu ve gururluyuz. Bu yanımda gördüğünüz iki kız ve arkasında ki arkadaşlarından gurur duyuyorum. Kadın futbolunun ivme kazanmasını sağlayan, kadın futbolunu bir noktaya getirecek olan oyuncularım. O yüzden çok mutluyum ve gururluyum. Ama Türk olduğum bu ülkenin vatandaşı olduğumdan Erzincan’da oynadığımızdan dolayı son derece gururluyum. Vatanın her yeri çok kıymetli ve değerli. Gittiğimiz her yerde bu kadar kıymet görmek ve değer görmek gerçekten insanı çok güzel hissettiriyor. Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Türkiye Kadın Milli Takım Basın Açıklaması 3

 “3 PUAN BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİYDİ”

Kıragası: “Maça gelirsek. 3 puan alıp yolumuza devam etmek bizim için çok kıymetliydi. Azerbaycan’ı nasıl oynadığını çok iyi bildiğimiz. Toplarımızı kesmeye çalıştı ve biraz oyun bozmaya dönük hareket ettiğini çok iyi biliyorduk. O yüzden Macaristan maçının dışında 5 tane farklı oyuncuyla oyunu kurmaya çalıştık. Çok fazla gol kaçırdık. Şimdi biraz o kaçırdığımız goller üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. Hangi oyuncumuz olursa olsun. 90 dakika boyunca ülkesi için mücadele etmeye devam edecekler. Bizim için kıymetli bir gün. Arzu Karabulut’un 100. Maçıdır. Nice 100’üncü maçlara”

Basın açıklamasına katılan kaleci Selda Akgöz ise, basın mensuplarına teşekkür etti. Akgöz: “ bizlerin sesi sizler oluyorsunuz. Çok mutluyuz. Erzincan bizi çok güzel karşıladı. Azerbaycan maçını bitirdik. Diğer 2 maça bakıyoruz. 2 maçını da yenip play-off oynamaya hak kazanacağız.

Kadın futbolunda 100. Maçına Erzincan’da çıkıp kazanan Arzu Karabulut ise, Erzincan’ın hayatında unutmayacağını ifade etti.  Karabulut: “Hayatım boyunca Erzincan benim için unutulmaz bir şehir olacak. Çünkü 100. Maçımı burada galibiyet ile ayrıldım. Çok özel bir şehir olacak. Hocama teşekkür ediyorum. Kadroda yer verdiği için teşekkür ediyorum aileme de teşekkür ediyorum.

Editör: Haber Merkezi - A