Türkiye’de ilk defa Diyanet Başkanlığına bağlı Erzincan İl müftülüğü bünyesinde izci evi açıldı. Öğrenciler izcilik faaliyetlerinin dışında Kur'an Kerim eğitimlerini de alıyorlar.

Erzincan’da hayırsever bir vatandaş tarafından evini ve bahçesini Erzincan İl Müftülüğüne bağışladı. İl Müftülüğüne verilen bu alanda izcilik kampları düzenlenerek eğitimler verilmekte. İzciliğin vermiş olduğu eğitimlerin yanı sıra öğrencilere Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Hadis ve değerler eğitimleri de veriliyor.

İzci evi lideri olan Manevi Danışman Mehmet Kurtaran, izcilik evinde yapılan eğitimler hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’nin Ilk Diyanet İzci Evi Erzincan’da Açıldı 1

Bir hayırsever tarafından Diyanet İşleri Başkanlığına ve İl Müftülüğümüze bağışladı. İl Müftümüz sayın Muharrem gül hocamızın tensipleri ile burayı bir izcilik evi olarak açtık. İnşallah burada izcilerin ok atabileceği, izcilik faaliyetlerini yürütebileceği alanlar oluşturacağız. İzcilikle Yaz Kur’an kursumuzu da

Birleştirdik ve çok bereketli oldu. Elhamdülillah. öğrenciler de bu işten çok memnunlar. Çünkü  teneffüslerinde bile eğitici öğren oyunlar öğreniyor, onlarla oynuyorlar ve oba halinde hareket ederek obalık ruhunu bir ve beraber olma ruhunu yakaladılar. Hamdolsun çok güzel bir şeye sahip olduk. Öğrenciler birbirlerine yardımlaşma, dayanışma veya birbirleriyle ufak bir sıkıntılarla birbirlerine el atma hususunda gayet iyi bir duruma geldi. Henüz 1 hafta oldu. Bu onların derslerini de çok etkiledi.   zira kendi başarıları kendi obalarına artı ve eksik puan getireceğini bildikleri için birbirlerine yani biz kendi Kur'an'ı deyimiyle söyleyelim “iyilik ve takva üzerine yarışın” yarışında çocuklarımız yarışmaya başladı.” dedi.

Türkiye’nin Ilk Diyanet İzci Evi Erzincan’da Açıldı 2

Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül ise,” Erzincan yaz kurslarımız açıldı. Tüm köylerimizde mahallelerimiz açılmayan yer kalmadı. Diğer kurslarımızdan farklı olarak burada diyanet izci evinde izcilerimiz burada hem yaz Kur'an kursu hem de izcilik eğitimi almaktalar ve burayı daha böyle teşekküllü  hale getirip bütün kurslarımızın bu kampı ziyaret etmeleri burada kampa girmeleri, hafızlık kursları öğrencilerin bu doğal ortamda bir eğitim almaları için böyle bir izci kampı hazırlandı.

EN DÜŞÜK TYT PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN 2 YILLIK BÖLÜMLER! EN DÜŞÜK TYT PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN 2 YILLIK BÖLÜMLER!

İzci kampımızı daha da güzelleştirerek artırarak devam ettirmeye çalışacağız. Erzincan merkezimizden 199 kursumuz var.  371 öğreticimiz ile 6.565 öğrencimiz var. Şu anda sadece Erzincan il merkezimizde ilçelerimizle birlikte 9.835 öğrencimiz var. Erzincan’da yaz Kur’an kurslarımız çok verimli geçiyor” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A