Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika uyarısı yaparak, o tarihte Türkiye bembeyaz olacak. Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten 46 günlük kar yağışı haritasını paylaştı. Göz gözü görmeyecek!

Meteoroloji’den yapılan açıklamalarda İstanbul için sık sık uyarılar yapılırken gelen son dakika haberi tüm ülkeyi alarma geçirdi. Bugün İstanbul başta olmak üzere bir çok şehirde sağanak yağışlar beklenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika uyarısı geldi. İstanbul için kar yağışı uyarısı! Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten tarih vererek uyardı. 46 günlük kar yağışı haritası geldi. Haritadaki Eflatun ve pembe noktalara dikkat! Türkiye bembeyaz örtüyle kaplanacak. İşte son dakika hava durumu bilgileri… 

Hava durumu 11.11.2023

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SON DAKİKA OLARAK UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun batı kesimleri çok bulutlu, Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Marmara (Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, İzmir'in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞLAR GELİYOR

Yağışların, Marmara( Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri ile İzmir’in kuzeyi, Muğla'nın kıyı kesimleri, Zonguldak ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Şiddetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarıda bulunuldu.

Kabızlık problemine muhteşem öneriler.. Kabızlık problemine muhteşem öneriler..

Kerem Ökten Hava durumu