Beyin kanaması geçiren ve peş peşe ameliyat olan ünlü sanatçı Settar Tanrıöğen’in hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Doktorun yaptığı açıklamada ise “Oluşabilecek risklerden dolayı tedavisi yoğun bakımda devam edilecek”denildi.

 Beyin damarlarında oluşan anevrizma kanaması nedeniyle özel bir hastanede tedavisi devam eden ünlü sanatçı Settar Tanrıöğren’in durumu ile ilgili açıklama geldi.

Sanatçının son durumu ile ilgili açıklama yapan Dr.engin Çakmakçı Tanrıöğen’in tedavisinin yoğun bakımda süreceğini belirtti.

ACİL MÜDAHALE SONRASI YOĞUN BAKIMA ALINDI

Sanatçı Settar Tanrıöğen'in sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü özel hastaneden açıklama yapıldı.

 Hastane başhekimi Dr. Engin Çakmakçı, 26 Ocak Cuma günü baş ağrısı ve bilinç bulanıklığı şikayeti üzerine, sanatçının beyin damarlarında oluşan anevrizmanın (baloncuk) patlaması sonucunda beyin ve beyin zarları arasında kanama tespit edildiğini belirtti.

Girişimsel nöroradyoloji uzmanı Prof. Dr. Hatem Hakan Selçuk ve ekibi tarafından acilen yapılan müdahale sonrası Tanrıöğen yoğun bakım servisine alındı.

BEYİN ALANINDA UZMAN HEKİMLER TAKİP EDİYOR

Erzincan’daki maden faciasında işçilere ait ilk iz bulundu! Erzincan’daki maden faciasında işçilere ait ilk iz bulundu!

Açıklamada, 29 Ocak Pazar günü beyindeki kanamaya bağlı gelişme ihtimali olan beyin omurilik sıvısında artış tespit edilen Tanrıöğen'e, beyin cerrahisi ekibi tarafından sıvı basıncının dengelenmesi için girişimsel işlem yapıldığına değinildi.

Sanatçı Tanrıöğen'in tedavisine, yoğun bakım ünitesi sorumlusu Prof. Dr. İsmail Cinel ve ekibinin yanı sıra nöroloji, beyin cerrahi ve girişimsel nöroradyologlardan oluşan multidisipliner bir ekip tarafından devam edildiği de belirtildi.

Klinik durumu stabil olan Settar Tanrıöğen'in tedavisinin, bu tür beyin kanamalarından sonra ortaya çıkabilecek risklerin varlığı nedeniyle, yoğun bakım ünitesinde süreceği de vurgulandı.