Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla, Üzümlü Gençlik Merkezi tarafından Dumanlı Tabiat Parkında kamp etkinliği düzenlendi.

Erzincan'da sıcaklık 35 dereceyi buldu: Halk parklara akın etti Erzincan'da sıcaklık 35 dereceyi buldu: Halk parklara akın etti

İlimizde bulunan doğa harikası alanların tanıtımının yapılması, hafta sonu yapılacak olan Üniversitelere giriş sınavları öncesinde gençlerin streslerini atması, gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel ve bedensel, gelişimlerini sağlamak ve serbest zamanlarını en uygun şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amaçlarıyla düzenlenen bu etkinliğe 20 kişi ile katılım sağlandı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü olması münasebetiyle, Üzümlü Gençlik Merkezi üye gençleri ile Refahiye Fen Lisesi öğrencileri ortaklığında Dumanlı Tabiat Parkı festival alanında çevre temizliği yapıldı.

Üzümlü Gençlik Merkezi Dumanlı Tabiat Parkı (1)

Çevre temizliğinin akabinde yapılan doğa yürüyüşü ile gençler doğanın tadını doyasıya çıkardılar. Akşam saatlerinde yakılan kamp ateşi etrafında eğlenceli zaman geçiren gençler, Refahiye Kaymakamlığı tarafından işletilen Dumanlı Tabiat Parkı Bungalov evlerinde konakladılar.

Kampın ikinci gününde sabah yürüyüşünün ardından yabani hayvanlar için doğaya yem bırakan gençler daha sonra Refahiye Kaymakamlığı’nca düzenlenen “Yardımlaşmak Kanımızda Var” temasıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılarak, kan bağışında bulundular.

Üzümlü Gençlik Merkezi Dumanlı Tabiat Parkı (3)

Kan bağışının ardından Üzümlü’ye ulaşan gençler, kendilerine bu imkanları sundukları için Üzümlü Kaymakamlığı’na, Refahiye Kaymakamlığı’na, Üzümlü ve Refahiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Editör: Haber Merkezi - A