Erzincan ilçesi Üzümlü Tarım ilçe müdürlüğü tarafından çiftçilere üretimin her safhasında yanında, yerinde ve zamanında yardımına çoşuyor.

Erzincan ilçesi Üzümlü Tarım ilçe müdürlüğü tarafından tarımla mücadele konusunda yapılan çalışmalar aralıksız sürüyor.

Tarım alanında Erzincan’ın önemli ilçelerinden birisi olan Üzümlü ilçesinde çiftçiler, üretimin her safhasında Tarım ilçe müdürlüğü personelleri tarafından uyarılarda bulunuyor. Bu çalışmalar kapsamında İlçe Müdürlüğü üzümlüde üretim yapan çiftçilere  SMS, anons ve belediyeye ait LED ekranda tarımsal mücadele dönemleri hatırlatılarak üretime katkıda bulunuyorlar.  

Erzincan'daki atık su arıtma tesisine öğrencilerden ziyaret Erzincan'daki atık su arıtma tesisine öğrencilerden ziyaret

Üzümlü’de Üretimin Her Alanında Çiftçiler Bilgilendiriliyor, Yönlendiriliyor

İlçe müdürlüğü sadece  çiftçilere üretim konusunda hatırlatmada kalmayıp yapılan bilgilendirme ve uyarılardan sonra meyve, sebze ve üzüm bağları yerinde gezilerek çiftçilere yetiştiricilik ve tarımsal mücadele konularında bilgilendirme ve doğru tarımcılık yöntemlerinde bulunuluyor.

 Üretim sezonu boyunca arazi kontrollerine ve üretimin her safhasında çiftçilerin yanında yer almayı sürdüren Tarım ilçe müdürlüğü kaliteli ve başarılı bir tarım yılı geçirmeyi planlıyor.

Üzümlü’de Üretimin Her Alanında Çiftçiler Bilgilendiriliyor, Yönlendiriliyor3

üzümlü çiftçisi Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından panolarda ilaçlama vakti geldi şeklinde görsel hatırlatmalar yaparak çiftçilerin en uygun ve en doğru tarım çalışmalarını yürütmlerini sağlıyor.