Ziyarette Vali Aydoğdu'ya Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftci, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Gürün Kaymakamı Abdullah Sarı, Gürün İlçe Emniyet Müdürü Fatih Serin ve Gürün İlçe jandarma Komutanı Fahrettin Özçoban'da eşlik etti.
 Vali Aydoğdu, ziyarette Kara'nın annesi Sevim ve babası Osman Kara'ya başsağlığı ve sabır diledi. Hüseyin Kara, 13 Şubat'ta İliç ilçesindeki maden sahasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalmış, yaklaşık 4 ay sonra bulunan Kara'nın cenazesi 11 Haziran'da memleketi Gürün ilçesi Tepecik köyünde toprağa verilmişti.

Bu senede çiftçinin yüzü gülmedi Bu senede çiftçinin yüzü gülmedi

Konuy ilişkin Vali Hamza Aydoğdu, sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Sözlerin ve cümlelerin kifayetsiz kaldığı, bir bakışın bile çok şeyler anlattığı yerdeyiz. İliç ilçemizde toprak kayması sonucu hayatını kaybeden kardeşimiz Hüseyin Kara’nın Sivas’ın Gürün ilçesi Tepecik köyünde yaşayan ailesini ziyaret ettik. Yüreğimizde ve aklımızda derin izler bırakan elim kaza hiçbir zaman unutulmayacak. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletirken ailemizin kelimelerinin yutkunmaları her şeyi ifade ediyordu. Mekanı cennet, makamı ali olsun."

Editör: Seher Özbilir