Türkiye'de vergi yükü arttıkça vatandaşın durumu kötüleşiyor. Ekonomik krizin etkileriyle vatandaşın alım gücü düşüyor. Vergi yükünün en ağır olduğu ülkeler listesinde yer alan Türkiye'de vatandaş kara kara düşünüyor.

Seçimlerden sonra en çok tepki çeken karar olarak akaryakıta 5 lira vergi zammı gösterildi. Daha sonra ise motorlu taşıtlar vergisinde taksit sayısı yıllık 4'e çıkarıldı. Ek MTV kapsamında vatandaş 2 taksit daha ödeme yaptı.

Tek sefere mahsus olduğu söylense de bazı uzmanlara göre ek MTV kalıcı olacak. Bu duruma ilişkin aydınlatıcı açıklamayı ise Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yaptı. Ülkedeki vatandaşları bunaltan enflasyon ve ek vergiler hakkında bilgilendirmeler yapan Mehmet Şimşek geçiş döneminde olduğumuz ve bu dönemin 2024 yılının yarısından sonra düşüş dönemine geçeceğini aktardı.

Milletvekili Karaman, Erzincan projeleri ile ilgili Bakan Ersoy’u ziyaret etti Milletvekili Karaman, Erzincan projeleri ile ilgili Bakan Ersoy’u ziyaret etti

Şimşek, "Tekrar vergilerde bu şekilde bir artış olur mu?", "2024’te yine ek bir MTV artışı yapılacak mı?" şeklindeki sorularına "Hayır" yanıtını verdi.

Kaynak: Haber Merkezi