Almanya'nın batısında bulunan Solingen şehrinde dört katlı bir binada 4 kişilik türk ailesinin de hayatını kaybettiği bir yangın çıktı.

PENCERELERDEN ATLADILAR

Almanya'nın batısında bulunan Solingen şehrinde dört katlı bir binanın ikinci katında nedeni bilinmeyen bir şekilde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri tarafından binadan en az 21 kişiyi tahliye edildi. Olaya tanık olan vatandaşlar yangından kurtulmak için pencereden atlayan çok sayıda vatandaşın ağır yaralı olduğunu belirtti. Çıkan yangında 2'si çocuk 4 kişi hayatını kaybetti. Çıkan yangında 9 kişi ağır yaralanarak hastaneye sevk edildi.

BAŞKONSOLOSLUKTAN AÇIKLAMA

30 Yaşındaki genç hayatına kıydı 30 Yaşındaki genç hayatına kıydı

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğunca X sosyal medya platformundan açıklama geldi. Yapılan açıklamada; "Solingen şehrinde yaşadıkları apartmanda dün sabaha karşı çıkan yangında hayatını kaybeden Bulgaristan Türkü soydaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Söz konusu yangının mahiyetinin bir an evvel soruşturularak açıklığa kavuşturulmasını önemle temenni ediyoruz. Bu kapsamda Başkonsolosluğumuz ilgili makamlarla temasta kalmaya devam edecektir." ifadeleri yer aldı.

Yangın Faciası! Türk Aile Hayatını Kaybetti 1