Son aylarda altın fiyatlarındaki artış, hırsızlık ve dolandırıcılık vakalarının da artmasına neden olmuş durumda. Kuyumcular, bu durumu önlemek için yeni tedbirler almaya başladı. Özellikle kesme altın olarak bilinen belirli gramajı olmayan eski altın parçalarıyla yapılan dolandırıcılık vakaları önemli ölçüde artmış durumda. Bu nedenle kuyumcular, kesme altın satışını büyük oranda durdurma kararı aldı.

Ksmltn1

Altın, 2023 yılında yatırımcılara %80'e varan kazanç sağlayarak en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Merkez Bankası'nın faiz politikalarındaki belirsizlikler ve faiz indirimi beklentileri, altın fiyatlarının daha da yükselebileceği yorumlarına neden oluyor.

A101'e Singer Dikiş Makinesi, Tavan Tipi Fan, Otomatik Paspas, Çim Biçme Makinası geliyor A101 18 Temmuz Kataloğu A101'e Singer Dikiş Makinesi, Tavan Tipi Fan, Otomatik Paspas, Çim Biçme Makinası geliyor A101 18 Temmuz Kataloğu

Karar gazetesinin haberine göre kuyumcular, müşterilerini sahte altınlar konusunda bilgilendirerek ve denetimleri sıkılaştırarak dolandırıcılık vakalarını azaltmaya çalışıyor. Yatırımcılar için güvenli alışveriş yapabilmek ve altının saflığını kontrol etmek önem taşıyor.

Editör: Haber Merkezi - SK