Yaylabaşı’nda hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Erzincan’da uyuşturucu hap ele geçirildi Erzincan’da uyuşturucu hap ele geçirildi

Erzincan Yaylabaşı beldesindeki hırsızlık olayı ile ilgili Jandarma ekipleri önemli bir başarıya imza atarak kısa süre içerinde hırsızı yakaladı.

Vatandaşlar tarafından şikâyet edilen çiftlikleri ve evlerin bir bölümünde bulunan tarım aletleri, edevatları kapıları kırılarak çalınan eşyalarının tespit etmeleri için yapılan çalışmalar sonucu gerekli kamera görüntülerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda bir kısım tarım aletlerini hurdacıya satışı esnasındaki görüntüler hırsızı ele verdi.

Hırsızlık olayı ile ilgili, Yaylabaşı Jandarma Karakol Komutanlığının yaptığı tahkikat ile, hırsızlık yaptığı tespit edilen şahsın evinde yapılan arama sonucu, çiftlik ve evlerden çalınan tarım alet, ekipman ve eşyalarının bir kısmı bulundu.

Yaylabaşı Çalınan Malzemeler (1)

Erzincan Yaylabaşı Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından, belde içerisinde yapılan hırsızlık olayı ile ilgili tahkikat sürmekte olup konunun adli süreci devam ediyor.

Jandarma yetkilileri vatandaşların bu tür olaylara karşı gerekli tedbirlerin alınması, Tarım alet ve edevatların daha korunaklı alanlara konulması ve gerekli güvenlik tedbirlerin alınması konusunda vatandaşlar bilgilendirildi. Ayrıca Jandarma ekipleri bölgedeki güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını ifade ettiler.

Yaylabaşı beldesinde bulunan vatandaşların, çiftliklerini, bağ evlerini ve kullanılmayan evlerini sık sık kontrol etmesi ve gerekli tedbirlerin alınması istendi.