Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, YouTube kanalında yeni bir video yayımladı. Piyasaları değerlendiren Memiş, altın fiyatları ile ilgili çok çarpıcı analizlerde bulundu. 

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası hareketlenen gram altın 2.412 liraya kadar tırmandı. Çeyrek altın fiyatı ise 3.968 TL'ye kadar dayandı. Vatandaşlar 'Altın fiyatları yükselecek mi düşecek mi? Altın alınır mı satılır mı?' sorularını araştırırken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten kritik uyarı geldi. Altına yatırım yapmak isteyenleri uyaran Memiş, altında alım zamanını açıkladı. İslam Memiş yeni zirve için tarih verdi. Altın 3500 TL olacak! İşte İslam Memiş'in gram altın için yaptığı uyarı...

İSLAM MEMİŞ YENİ ZİRVE İÇİN TARİH VERDİ

Piyasa değerlendirmeleri ile vatandaşlar tarafından yakından takip edilen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalında yeni bir video yayımladı. Altın fiyatları ile ilgili önemli tavsiyelerde bulunan Memiş, gram altın için 3.500 TL seviyesini işaret etti.

Ons altının küresel piyasalarda tekrardan yükselişe geçeceğini vurgulayan Memiş, "Ons altın 2343 dolarda. Yatay ve sakin seyirde haftayı tamamlıyor. 2380 dolara kadar toparlanma beklentimiz vardı. 2280-2380'i bekliyoruz. 2363 dolara kadar yükseldi, satış yedi. Önümüzdeki hafta tekrar aşağı yönlü trend görebiliriz diye düşünüyorum ons altında. Gram altın 2427-2437 lirada. Ons altına kıyasla hareket eden bir gram altın var karşımızda. 2400-2450 lira aralığında olmaya devam ediyor. Gram altında alım zamanı gelmiştir. Gram altındaki yıl boyunca ve ikinci yarı beklentimizde 3000-3500 TL beklentim devam ediyor. Temmuzda yükseliş dalgası, eylül ayında yeni zirveler olabilir." şeklinde konuştu.

Vergiler Mirasçılar Tarafından Ödenecek Vergiler Mirasçılar Tarafından Ödenecek

ALTIN 3500 TL OLACAK!

'Altın alınır mı satılır mı?' sorusuna yanıt veren İslam Memiş, "Mayıs ayının en sevdiğim olayı gümüşün yükselişi oldu. 11 yılın zirvesi test edildi. 31.20 dolarda gümüş onsu. Gümüş gram 32.46 kuruş. Burada da 33 liraya kadar yükselen gümüş gördük. Yılın ilk yarısında gümüş, altını tahtından etti." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi - SK