Renault Duster: Türkiye'nin Yol Arkadaşı

Renault'un SUV modeli Duster, Türkiye'deki otomotiv sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Bursa'daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları'nda üretilen bu model, 'Uluslararası Oyun Planı 2027' kapsamında Renault'nun Türkiye'deki pazar liderliği yolculuğunda önemli bir adım atıyor. Bu yenilikçi araç, ön sipariş sistemi ile 2024 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye yollarına çıkacak.

Yatırımlar ve Yeniliklerle Dolu Bir Gelecek

OYAK ve Renault iş birliği ile 400 milyon euro üzerinde bir yatırım yapıldı. Bu yatırımla Oyak Renault Fabrikaları, Duster'ın yanı sıra üç yeni Renault SUV modelini de 2027 yılına kadar üretime alacak. Böylece fabrika, küresel bir ihracat üssüne dönüşecek. 1,7 milyonun üzerindeki satış rakamıyla uluslararası arenada güçlü bir itibara sahip olan Duster, Türkiye'de de benzer bir başarıyı hedefliyor.

Teknoloji ve Performans Bir Arada

Renault Duster, 140 hp gücünde ultra verimli Renault E-Tech full hybrid teknolojisi ile dikkat çekiyor. Farklı motor ve şanzıman kombinasyonları sunarak, kullanıcılara geniş bir seçenek yelpazesi sağlıyor. Bu model, Renault'nun 2027 yılına kadar Türkiye satışlarının üçte birini elektrikli ve elektrik destekli modellerle gerçekleştirme hedefine önemli bir katkıda bulunacak.

Kalite ve Dayanıklılık Ön Planda

Volkswagen'den yenilik: 4 kapılı Cabrio Virtus tanıtıldı! Volkswagen'den yenilik: 4 kapılı Cabrio Virtus tanıtıldı!

En ileri teknolojiyle üretilen Renault Duster, kalitesi ve yüksek işçilik seviyesiyle geniş bir kitleye hitap ediyor. Sert, güçlü ve estetik bir görünüme sahip olan model, ön ve arka koruma eklentileri, tavan barları ve Renault yazılı yeni cesur ön ızgarası ile SUV özelliklerini tam anlamıyla yansıtıyor. Yüksek orta konsol ve beş özel arazi sürüş modu gibi özelliklerle donatılan Duster, her türlü arazi koşuluna uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.

Renault'un Türkiye Vizyonu

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş ve Renault Group Türkiye CEO'su Jan Ptacek, Yeni Renault Duster'ın Türkiye otomotiv sektörüne getireceği yenilikler ve markanın Türkiye pazarındaki gelecek vizyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu yeni model, Renault'nun SUV segmentindeki iddiasını güçlendirecek ve elektrifikasyon stratejisine önemli bir ivme kazandıracak.

Sonuç

Yeni Renault Duster, Türkiye'de üretilmesi ve yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu model, hem yerel hem de global pazarda Renault markasının konumunu güçlendirerek otomotiv sektörüne yeni bir bakış açısı getir