Bingöl’de yerin altından ses geldiği yönündeki paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu. Bazı kullanıcılar, bu durumun büyük bir depremin habercisi olduğunu öne sürdü. Prof. Dr. Naci Görür, söz konusu görüntüye ilişkin açıklama yaptı. Görür, “Tahmin ettiğim kadarıyla bu ses, yerin derinliklerinde kayaların kırılmasına veya sürtünmesine işaret etmiyor.” dedi.

Yer Altından Gelen Korkunç Sesler; Naci Görür O Sesler 1

Görüntülerde topraktan çıkan sesler duyulurken, köylülerin ihbarıyla AFAD İl Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede inceleme yapıldı. Hürriyette yer alan habere göre; İncelemelerde zehirli bir gaz bulgusuna rastlanmadığı tespit edilirken, bölgedeki durumun daha ayrıntılı araştırılması için ekipman ve uzman ekip talep edildiği öğrenildi.

TMO'da Randevular Açıldı, Ödemeler 45 Gün İçinde Yapılacak TMO'da Randevular Açıldı, Ödemeler 45 Gün İçinde Yapılacak

Sosyal medya platformu X’te bir kullanıcı söz konusu iddiayı Prof. Dr. Naci Görür’e sordu.

Yer Altından Gelen Korkunç Sesler; Naci Görür O Sesler....

Görüntüde yer alan seslerin sebebini uzaktan tespit etmenin zor olduğunu söyleyne Prof. Dr. Naci Görür, “Benim senin kaydından tahmin ettiğim kadarıyla, bu ses yerin derinliklerinde kayaların kırılmasına veya sürtünmesine işaret etmiyor.” dedi.

Sesin yüzeyden gaz çıkışını andırdığını söyleyen Görür, “Özellikle deprem bölgelerinde topraktan çeşitli gazlar ve özellikle radon gazı çıkar.” ifadesini kullandı.

Editör: Haber Merkezi - SK