Gaziantep gece saatlerinde sağanak yağışların olması nedeniyle apartmanın istinad duvarı çökmesine neden oldu.

Çöken duvarın altında kalan 3 araçta maddi hasarlar meydana geldi.

Site sakinleri büyük korku ve panik yaşadıklarını belirttiler.

Kent genelinde dün gece saatlerinde etkili olan yağış  nedeniyle sokaklar adeta göle dönerken Şehitkamil ilçesi Alpaslan mahallesinde yağışın yüküne dayanamayarak 11 katlı Melisa apartmanın istinad duvarının çökmesine neden oldu.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine gelen Afad,polis,itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine gittiler.Can kaybının yaşanmadığı olayda 3 araçta maddi kayıp meydana galedi. Çökme sonrası olay mahalli güvenlik şeridi ile kontol altına alındı.

İSTİNAT DUVARI ÇÖTÜ 3 ARAÇ PERT OLDU

Mahalle Muhtarı Ali Köseoğlu ‘Gece yağan yağmur sebebiyle Melisa apartmanın istinat duvarı çöktü sadece 3 araç hasar gördü.Çok şükür cana gelmedi sadece mala geldi.Vatandaşın arabasını pert olmuş,sağlık olsun dedi.Karşı tarafın vatandaşın mağduriyetini gidereceğini söyledi.

Müteahhitten istinat duvarının yeniden yapılmasını talep edeceğiz ve arabalarda toplam 800 bin TL maddi hasar var’dedi.

DEPREM GİBİ SES GELDİ

İstinat duvarının çökmesi ardından altında kalan araç sahibi Mustafa Maaşoğlu ise ‘Gece işten eve geldim 10 dakika sonra sanki deprem gibi bir ses geldi.Tabiki  deprem bölgesi olduğu için korktum,dışarıya çıktığımda sitinat duvarının arabamın üzerine yıkıldığını gördüm.

Komşularla hep beraber aşağı indiğmizde  arabam pert olmuştu.2 komşunun aracıda büyük hasar görmüştü yapacak bir şey yoktu.

Daha öncede yetkili makamlara yıkılma riskinin var diye bu durumu bildirmemize rağmen

Herhangi bir işlem yapılmadı, sonuç bu oldu.’diye konuştu.

85 Milyon ödüllü TEKNOFEST'in Başvuru tarihi ne zaman bitiyor? 85 Milyon ödüllü TEKNOFEST'in Başvuru tarihi ne zaman bitiyor?