Erzincan Valiliği'nin himayesinde, Erzincan İl Özel İdaresi, Erzincan Belediye Başkanlığı ve Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından kurulan Erzincan Yöresel Ürünler A.Ş. adına üretilen Erzincan Tulum Peynirleri soğuk hava depolarında bekleme süresini dolduruyor.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 19.31.01

Erzincan’da o banka 20 bin TL altında işlem yapmıyor! Erzincan’da o banka 20 bin TL altında işlem yapmıyor!

Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özker, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş ile birlikte yaylada otlayan koyunların sütünden üretilerek teleme haline geldikten sonra bekleme süresi için depolara istiflenen Erzincan Tulum Peynirlerini yerinde incelediler.

Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, coğrafi işaretli Erzincan Tulum Peyniri için yapılan üretim ve standartlaştırma çalışmalarının yol haritasına  uygun olarak devam ettiğini söyledi.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 19.31.01 (1)

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun talimatları ile kurulan ve Erzincan tulum peynirinde standartlaşma ve markalaşma sağlanması için üretime başlayan Yöresel AŞ, pazara sunulacak ürünlerle Erzincan’a katma değer sağlayacak.

Editör: Haber Merkezi - SK