Kış aylarında araç yakıtlarına dikkat! Kış aylarında araç yakıtlarına dikkat!
Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda, memur alınacağı aktarıldı. 
Kurumdan yapılan açıklama tarih ve detaylar paylaşılırken, adaylardan aşağıdaki şartları sağlaması bekleniliyor. 
YÜKSEK SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI AÇIKTAN PERSONEL ALIM İLANI
İlan Bilgileri
YÜKSEK SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı
Açıktan Personel Alım İlanı
Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatına, 30.11.2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18.02.2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre (kadrolu) ekli listede sayısı, yeri, sınıfı ve unvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır.
I. BAŞVURU ZAMANI, ŞEKLİ VE YERİ
1. Başvurular 23.10.2023 tarihinde saat 10:00’da başlayıp, 31.10.2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir.
2. Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacaktır.
3. Şahsen başvuru alınmayacak olup, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
4. Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir adet başvuru yapabileceklerdir.
Taşra teşkilatına;  Zabıt Kâtibi ve Teknisyen unvanı için başvuracak adaylar; ekli listede belirtilen sadece bir yer için başvuruda bulunabilecek ve tercih ettiği yer bazında yapılacak sıralamaya katılacak olup, birden fazla yer için başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.
Merkez teşkilatına; Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Hizmetli, Şoför, Bekçi, Sekreter ve Teknisyen unvanları için başvuru yapacaklardır. Belirtilen unvanlar için tek başvuru yapılabilecek olup, birden fazla unvan için başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.
(Kurumumuzun merkez teşkilatı Ankara ilinde bulunmakta olup, Kızılay Mahallesi, Ihlamur Sokak, No:4 Sıhhiye – Çankaya/ANKARA adresinde hizmet vermektedir.)
5. Adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kuramların web servisleri aracılığı ile temin edilecek olup adayların söz konusu bilgilerinde hata mevcut ise başvuru yapmadan önce ilgili kurumlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Mezuniyet bilgileri otomatik olarak gelmeyen veya gelen bilgilerin hatalı/eksik olduğunu düşünen adaylar, başvuru sırasında güncel bilgilerini (onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgesi gibi) manüel olarak sisteme pdf formatında yükleyeceklerdir.
6. Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik belgelerini başvurusu sırasında "Diğer Belgeleriniz" aşaması altında bulunan "Denklik Belgesi" alanına yüklemeleri gerekmektedir.
7. Başvuru işleminin süresi içinde hatasız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından, istenilen belgelerin başvuru aşamasında sisteme yüklenmesinden, başvuruda bulunan adaylar sorumludur. Bu hususlara riayet etmeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.
8. Adayların başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Başvurularım ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görünmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.
Detaylı Bilgi:

Kaynak: Haber merkezi