31 Mart 2024 yerel seçimlerde YSK seçim takvimine göre başvuru sürecinin son gününde Bağımsız Belediye Başkan adaylığını açıklayan Yüksel Çakır basın mensupları ile bir araya geldi.

Yüksel Çakır kendisine yönetilen soruları yanıtladı. Çakır’a yönetilen sorulardan bir tanesi AK Parti ile üyeliğiniz devam ediyor mu? İstifa ettiniz mi? Seçilirseniz tekrar partiye geçer misiniz?

AK PARTİ İLE ÜYELİĞİNİZ DEVAM EDİYOR MU?

Erzincan’da uyuşturucu hap ele geçirildi Erzincan’da uyuşturucu hap ele geçirildi

Bu konu ile alakalı bir adım daha attım arkadaşlar. Müracaat etmeden önce bana bu konu ile ilgili bir arkadaş bu konuyu tekrar sorunca dedim ki, bu konu muhtemelen speküle edilecek, 15.30’da bavrumu yapmadan önce saat 15.00 da AK Partideki üyeliğimi e devlete girerek sonlandırdım. Çünkü ahlakı değil. Ben bağımsız adayım. Zaten bu konu ile ilgili arkadaşlar ittifak ortağı oldukları için ittifakın adayının arzu ve isteklerinden olsa…

“REİS’İ SAVUNMA SİZE Mİ KALDI?”

Yani onlar şu anda düşünebiliyor musunuz. Yüksel Çakır 23 yılını bu işe vermiş, gençliğini vermiş, saçlarını ağartmışım reisin yolunda yani reisi bize savunuyorlar. Reis'in söylediklerini bize bir şekilde eleştirirsen olarak yönlendiriyorlar. Allah aşkına reisi savumak size mi kaldı.  Reisi savunmak sizin işiniz ise daha 8 ay önceki seçimlerde reise oy istemek yerine başka kişilerle niye oy istediniz. Reis aynı reis, Yüksel aynı yüksel değişen kim? Değişen bu videoları yayınlayanlar. Düne kadar AK Partiye demediklerini bırakmayanlar biz bağımsız aday olunca AK Partinin kapısını çalıyorlar. AK Partinin aday tanıtımına gitmeyenleri, Cumhur ittifakına gidip gösteri yapıyorlar.

KAZANIRSANIZ GERİ DÖNER MİSİNİZ?

Etik kurallarına göre partiden ayrıldığınız için kazandığınız taktirde ne yapacaksınız? Bugün cevaplanacak soru değil. Ben etik kuralları çerçevesinde bu kararı alıyorsam.  Etik kuraları toplumsal talepler neyi gerektiriyorsa, onun bugüne kadar örnekleri var. Ona göre hareket ederim”