En düşük emekli maaşı alanlara müjdeli haber geldi! En düşük emekli maaşı alanlara müjdeli haber geldi!

Ekonomi yönetiminin olumlu açıklamalarına karşın Türkiye'de her türlü ürün ve hizmete yönelik zam dalgaları kesintisiz sürmekte.

Temmuz ayında asgari ücrete bir zam kararı almayan hükümet, emekli maaşları içinse yalnızca yüzde 25'lik bir artışı uygun gördü. Buna karşın elektriğe yüzde 38, sigara, alkol ve akaryakıt fiyatlarına ise ÖTV kaynaklı peş peşe fahiş zamlar yapıldı.

500 1

Gelen son zam haberi ise internet faturalarına yönelik oldu. Gigafiber altyapısı ile Türkiye'nin birçok noktasına 1000 mbps hızında internet servisi sunmaya başlayan ve bu hizmet yoluyla son yıllarda abone sayısı katlanarak artan TürkNet, abonelik ücretlerine yüzde 25 oranında zam yaptı.

İNTERNET FATURASI 500 TL'YE YÜKSELDİ

Müşterileri için taahhütsüz olarak sabit fiyat sunan TürkNet, 399,90 TL'lik abonelik ücretini yarından itibaren geçerli olacak şekilde 499,90 TL'ye yükseltti.
Söz konusu değişiklik ilk aşamada yeni aboneler için yapılırken, halihazırda TürkNet kullanan müşteriler ise bir sonraki fatura kesim tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde zamlı tarifeyi kullanmak zorunda kalacak.

500

Halktvnin haberine göre, İnternetin herkes için bir ihtiyaç haline dönüştüğü bir devirde TürkNet'in yanı sıra, Türkiye'de internet servisi sağlayan diğer firmaların da tarifelerine Temmuz ayı içerisinde yüksek oranda zam yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi - SK