Türkiye'de yaklaşık 61 milyon seçmen, 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gidecek. 31 Mart 2024 yerel seçimlerine kısa bir süre kala, 1 Nisan'da okulların tatil edilip edilmediği konusu merak konusu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Mart' Pazar günü Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle 1 Nisan Pazartesi günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Öğrenciler için beklenen tatil müjdesi geldi..

Erdoğan'dan öğretmen ataması müjdesi! Erdoğan'dan öğretmen ataması müjdesi!

MEB, 1 Nisan'da okulların tatil edildiğine ilişkin resmi yazıyı valiliklere gönderdi.

Gönderilen yazıda, " Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır. Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir. Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir" ifadeleri yer aldı.