Türkiye, 6 Şubat 2023’te karanlık geceye uyandı. Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin acısıyla sarsıldı. 14 milyon vatandaş doğrudan etkilenirken, 53 bin 537 kişi hayatını kaybetti.
Yaşanan depremde 11 il ağır hasar alırken, Türkiye’de tek yürek oldu. Erzincan’da da deprem bölgesine yardım tırlar, personel desteği gönderilmişti. Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü’de deprem bölgelerine maddi manevi destekte bulunmuştu.
Asrın felaketinin sene-i devriyesi dolayısıyla Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından mesaj yayımlandı. 

Erzincanlı polis memuru ebediyete uğurlandı Erzincanlı polis memuru ebediyete uğurlandı

HALA YÜREKLER ACIYOR
Yayımlanan mesajda; 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Kilis, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Elazığ. Büyük acının üzerinden 1 yıl geçmiş olmasına rağmen sarsıntısı hâlâ yüreğimizde devam etmekte. Sizlerle aynı makûs talihi pek çok kez yaşamış şehrin polisleri olarak bu günlerde omuz omuza olmanın, sırt sırta vermenin, birlik, beraberlik ve kardeşlik şuuruyla hareket ederek yaralarımızı daha hızlı sarabilmenin öneminin bilinciyle;  Erzincan Emniyet Müdürlüğü olarak Asrın felaketinin ilk gününden itibaren Deprem bölgelerinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 91 ekip ve 1488 personelle görev alınmış, ayrıca depremden etkilenen tüm illerimize acil temel ihtiyaç, gıda, giyim ve hijyen malzemelerin bulunduğu yaklaşık 10.000 adet yardım kolisi gönderilmiş ve nakdi destekte bulunulmuştur. Cenab-ı Allah'tan bir daha böyle büyük acıların yaşanmamasını diliyor, bu elim faciada yaşamını kaybeden tüm meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.