AFAD’a  2023 yılı için yeni sözleşmeli kamu personeli alımları çerçevesinde bir duyuru daha yapıldı. Kesin sonuçlar ile uygulama sınavı hakkında bilgiler açıklandı. AFAD’a 215 sözleşmeli personel alımı çerçevesinde “ Sözleşmeli Arama ve Kurtarma Teknisyeni alımı kesin olmayan başvuru sonuçlarına süresi içinde yapılan itirazlar incelenmiş, başvuru koşullarını taşıdıklarını belgelendiren adayların itirazları kabul edilerek her il için belirtilen sayı ve öğrenim durumuna yönelik ayrı ayrı olmak üzere, ilan edilen boş pozisyon sayısının 4 (dört) katı aday KPSS puan sıralaması esas alınarak kesin başvuru sonuçları ve uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adaylar belirlenmiştir.”

AFAD arama kurtarma

AFAD PERSONEL ALIMI UYGULAMA SINAVI

Uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adaylar 25 Kasım-3 Aralık 2023 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden 08.11.2023 Çarşamba günü saat 17.00’den itibaren görüntüleyebilecektir. Söz konusu işleme ilişkin “Sınav/Mülakat Bilgileri Görüntüleme” kılavuzu ekte yer almaktadır.

SINAVA KATILACAK ADAYLARIN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunmaları ve onaylı kimlik belgelerinden (Nüfus cüzdanı/T.C Kimlik Kartı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup, bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

AFAD arama kurtarma teknisyeni alımı sonuç sorgulama

Adaylar Sınav/Mülakat Bilgiler Görüntüleme Sınavlara/Mülakatlara ilişkin bilgiler görüntülemek için sol menüden “Sınavlarım/Mülakatlarım” seçeneğine tıklamaları gerekiyor. Ardından bekleyen veya onaylanmış başvuruları görüntülemek için “Başvurularım” seçeneğine tıklayacak ve davet edileceği “sınav/mülakat” aşamasının “tarih/saat bilgiler, sınav/mülakat puanı ve aşamadaki olumlu/olumsuz/bekliyor” durumu gösterilir. Kurum tarafından sonuçların onaylanmasının ardından aşamaya ilişkin puan ve durum bilgiler güncellenecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı 83 daimi işçi alacak! Jandarma Genel Komutanlığı 83 daimi işçi alacak!

Detay bilgi: https://www.afad.gov.tr/sozlesmeli-arama-ve-kurtarma-teknisyeni-alimi-kesin-basvuru-sonuclari-ve-uygulama-sinavi-hk-duyuru