31 Mart yerel seçimlerde Erzincan Belediye Başkanlığına aday adaylığına 4 kişi başvurdu. Beleyediye Başkanlığına Aday Adayı olan isimler Yüksel Çakır, Fikret Keskin, M. Cavit Şireci ve Ferhat Yıldız oldu.

YÜKSEL ÇAKIR KİMDİR?

1973 doğumlu. İlköğrenimini Erzincan Bahçelievler İlkokulunda, orta öğrenimini Erzincan Kazım Karabekir Lisesinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği (ing.) bölümünde tamamladı.
Erzincan Meslek Yüksek Okulu Makine Programında iki yıl okutmanlık yaptıktan sonra ailesine ait hazır beton imalatı, inşaat yapım pazarlama, turizm otelcilik, doğalgaz ve mühendislik müşavirlik hizmetleri veren şirketlerinin bünyesinde ticari hayatını sürdürdü.
AK Parti kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunduğu altı buçuk yıllık süre içerisinde 3 Kasım Genel Seçimleri ve 28 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde il başkanı olarak görev yaptı.
Son olarak yapılan 22 Temmuz Genel Seçimleri öncesinde Erzincan milletvekili aday adayı olabilmek için il başkanlığı görevinden ayrılarak, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle'nin ardından 3. sıra milletvekili adayı oldu.
Erzincan da çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla, Erzincanspor'un birçok faaliyetlerinin sürekli içerisinde oldu.
Kazandığı sosyal, siyasal, kültürel ve teknik birikimini Erzincan halkı için hizmete dönüştürmek, Erzincan'ı Doğu Anadolu'nun yükselen değeri yapacak ekibin içerisinde yer almak için 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Erzincan Belediye Başkanlığına aday oldu.
Seçimlerde, yine rekor bir rakamla 23.500 kişinin oyunu alarak, %51,5 gibi bir yüzde elde ederek zaferle sonuçlandı.
Erzincan Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babası. Çakır iyi derecede İngilizce biliyor.

M. CAVİT ŞİRECİ KİMDİR?

09.06.1969’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzincan’da tamamladı.
1993 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılında Ak Parti Erzincan İl Başkanlığı Kurucuları arasında yer aldı. 2002-2007 yılları arasında Seçim İşleri Başkanı, 2004 -2014 yılları arasında Erzincan Belediyesi Meclis Üyeliği ve 2007-2009 yılları arasında Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, 2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Şireci, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibiyle Erzincan İl Başkanlığına Mehmet Cavit Şireci atandı. şuanki Erzincan AK Parti İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.

FİKRET KESKİN KİMDİR?

 

Erzincanlı Bekir Aytekin vefat etti Erzincanlı Bekir Aytekin vefat etti

01.04.1953 Erzincan Ili Kavakyolu Beldesi doğumlu olup ilk ve ortaokulu Erzincan'da okudu. 1975-1976 öğretim yılında Ankara Erkek Yatılı Oğretmen Okulundan mezun oldu. Ağrı ilinde dört ay çalıştıktan sonra iki yıllık Ankara Eğitim Enstitüsüne kayıt yaptırdı. Ikinci sınıfın ikinci döneminde Okul süresiz kapatıldı. 1978 tarihinde Erzincan'ın Davarlı köyünde öğretmenliğe başladı. AsLerlik görevimi Er öğretmen olarak tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin sınavlarına girdi ve bu okuldan mezun oldu.1983 yılı tayin döneminde Erzincan Ili Keklikkayası köyüne tayin oldu ve 12 yıl bu köyde görev yaptı ve 1995 yılında Erzincan Vali Metin Aksoy ilköğretim okuluna tayin olarak ögretmenlik görevi burada tamamladı. Siyaset yaşamıma 28 Mart 1999 Yılı Mahalli Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye başkanı seçilerek başladı. Beldeme beş yıl hizmet verdikten sonra 2004 Yılı Mahalli Seçimlerinde yeniden aday oldum ve 25 oyla seçimi kaybetti. 29 Mart 2009 Mahalli Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday oldu ve seçildi. Başarılı bir beş yılın sonunda 2014 Yılı Mahalli seçimlerinde aday oldum ve tekrar seçildi. 
 

FERHAT YILDIZ KİMDİR?

1985 yılında Erzincan ili üzümlü ilçesi Çadırtepe köyünde doğdu. İlk öğrenimimi Çadırtepe köyü ilkokulunda yaptıktan sonra orta öğretimimi Erzincan imamhatip lisesi yatılı bölümünde yaptı. Lise öğrenimini Erzincan milli piyango Anadolu lisesinde yaptıktan sonra İzmir dokuzeylül üniversitesi mimarlık fakültesi mimarlık bölümünü 2007 yılında bitirdi . 2007 yılından sonra İzmir’de 2 yıl mimarlık yaptıktan sonra 2010 yılında üzümlü belediyesi imar ve şehircilik müdürü olarak işe başladı ve 2012 yılında memuriyetten istifa ederek serbest mimarlık olarak hizmet verdi.  2011 yılında Erzincan mimarlar odası il başkanı seçildim ve 2 dönem oda başkanlığı yaptı 2014 ve 2019 seçimlerinde ak parti belediye meclis üyesi olarak seçildikten sonra 2 dönemdir imar komisyonu üyeliği yapmakta.   Ayrıca aynı zamanda kamulaştırma bilir kişisi olup çeşitli görevlerde bulundu.
Ayrıca Erzincan üniversitesi mühendislik fakültesi makine mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi ve Anadolu üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi 2. Sınıf öğrencisi olarak eğitim sürecine devam ediyor. Evli ve 2 çocuk babası olup iş hayatıma ferhat yıldız yapı ve mimarlık ltd şti yönetim kurulu başkanı olarak devam etmekte.