AK Parti’nin Seçim Beyannamesi’ni Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte beyannamenin ayrıntıları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi’nde Seçim Beyannamesi Tanıtım toplantısına katılarak, 8 başlıktan oluşan vaatleri açıkladı. 

AK Parti’nin Seçim Beyannamesi’ni Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte beyannamenin ayrıntıları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  AK Parti’nin “ Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” sloganıyla hazırlanan Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı’na iştirak etti.

AK PARTİ 8 BAŞLIKTAN OLUŞAN SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI

AK Parti Kongre Merkezi’nde yapılan programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 ana başlıktan oluşan Seçim Beyannamesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“ Sözlerimin şu çatı altında farklı bir geleceğe farklı bir doğuma vesile olmasını diliyorum. AK Parti Genel Merkezimizin toplantımız gerçekleştirdiğimiz yeni konferans salonumuzun hayırlı olmasını dileyerek başlıyorum.

Bugün burada AK Partimizin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim Beyannamesi’ni milletimizin takdirine sunmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Her seçim idarelerden hesap sorduğu kritik eşiklerdir. Her seçim yeni bir dönemin, sürecin başlangıç noktasıdır. Seçim demokrasiyle yönetilen ülkelerde iktidarın meşruiyet kaynağıdır. Bir ülkede ister hükümet ister şehir düzeyinde kendini yönetecek kadroları belirleyemiyorsa orada demokrasiden söz edilemez.

Açık oy gizli sayım yöntemiyle demokrasiyle uyuşmayan seçimler yapılmıştır. Bu seçimler ne milletimiz nede tarih demokrasinin tecellisi olarak görmemiştir. Rahmet Başbakan Menderes’in göreve geldiği 1950 tarihi ülkemizde gerçek anlamda demokrasinin işlemeye başladığı tarihtir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçim Beya

 “ÜLKEMİZİ DÜNYADA HAK ETTİĞİ YERE YÜKSELTME HEDEFİMİZ”

Türkiye Yüzyılı’ının İlk seçiminde mesele en çok belediye başkanlığını kazanmak değil. 31 Mart’ta elde edeceğimiz netice, ülkemizi dünyada hak ettiği yere yükseltme hedefinde bize güç, destek, kuvvet verecektir. Biz ülkeye ve millete hizmet yolculuğumuz 30 yıl önce belediyelerde başlamış bir kadroyuz.

2023 hedefleriyle, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla ülkenin geleceğini inşa ettik. Evlatlarımıza büyük, güçlü, müreffeh bir Türkiye hedeflerimize çelme takması için kimseye malzeme vermemeliyiz. İçeride ve dışarıda Türkiye'nin tökezlemesini; siyasi ve ekonomik olarak zayıf günlerine dönmesini bekleyen bir güruh var. Asıl hedef Türkiye'dir.

Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak adımları atmakla, bu sinsi niyetleri de boşa çıkarmış olacağız. Sözümüzü rakiplerimize, yarıştığımız parti ve adaylara değil doğrudan milletimize söylüyoruz.

AK PARTİ’NİN SEÇİM SLOGANI: GERÇEK BELEDİYECİLİK HAZIRIZ, KARARLIYIZ

AK Parti olarak mahalli seçimlerdeki ilk sınavımızı ‘ AK eller AK iller yerel kalkınma başlıyor’ diyerek 2004’te vermiştik. Ardından 2009’da ‘ Her şey Türkiye için işimiz gücümüz millet’ sloganıyla şehirleri hizmetine talip olmuştuk. 2014 yılında ‘Daima millet daima hizmet, millet eğilmez Türkiye yenilmez’ mesajıyla vatandaşlarımızın huzuruna çıkmıştık. Son mahalli seçimlerin yapıldığı 2019 yılında ‘Memleket işi gönül işi’ diyerek sandığa koşmuştuk. 31 Mart 2024 seçimlerine ise ‘Gerçek belediyecilik hazırız, kararlıyız’ diyerek giriyoruz.

AK Parti olarak mahalli seçimlerdeki ilk sınavımızı 'AK eller AK iller yerel kalkınma başlıyor' diyerek 2004'te vermiştik. Ardından 2009'da 'Her şey Türkiye için işimiz hizmet gücümüz millet' sloganıyla şehirlerin hizmetine talip olmuştuk. 2014 yılında 'Daima millet daima hizmet, millet eğilmez Türkiye yenilmez' mesajıyla vatandaşlarımızın huzuruna çıkmıştık. Son mahalli seçimlerin yapıldığı 2019 yılında 'Memleket işi gönül işi' diyerek sandığa koşmuştuk. 31 Mart 2024 seçimlerine ise 'Gerçek belediyecilik hazırız, kararlıyız' diyerek gidiyoruz.

Seçim beyannamemizin başlığını 'Türkiye Yüzyılı için gerçek belediyecilik' olarak belirledik. Beyannamemiz 8 bölümden oluşuyor.

1. AK PARTİ YEREL YÖNETİM VİZYONU

2. KATILIMCILIK, ŞEFFAFLIK VE HESAP VEREBİLİRLİK

3. DİRENÇLİ ŞEHİRLER

4. TÜRKİYE YÜZYILI'NDA ŞEHİR VE ÇEVRE

5. TOPLUMSAL REFAH ÖNCELİKLİ ŞEHİR EKONOMİLERİ

6. HUZURLU VE TOPLUMSAL YAPI İÇİN DUYARLI SOSYAL BELEDİYECİLİK

7. KÜLTÜR ÜRETEN ŞEHİRLER

8. HİZMET VE ESER BELEDİYECİLİĞİ

İliç’teki maden ocağının çevre izin ve lisans belgesi iptal edildi İliç’teki maden ocağının çevre izin ve lisans belgesi iptal edildi