Sürücülerin ‘ Benzin ve motorine zam yada indirim haberi var mı?’ sorularını merak ederken gözlenen haber geldi. Akaryakıta dev indirim geliyor! Tarih verildi depoları doldurmak için hafta başını gözleyin! İşte 28 Ekim 2023 güncel akaryakıt fiyatları

Brent petrol varil fiyatları son dalgalanma ve dolardaki artış ile birlikte akaryakıt fiyatları dalgalanmaya devam ediyor. En son 17 Ekim’de motorin fiyatlarına 2 lira 23 kuruş zam gelmişti. Yapılan zam sonrası motorin 40 lirayı geçerken gözler akaryakıt levhalarına çevrildi. Araç sahipleri ‘ Benzin ve motorin indirim haberi var mı? Bu gün akaryakıt fiyatları ne kadar oldu’  sorularını merak ederken beklenen haber geldi. Akaryakıtta büyük indirim müjdesi için gün verildi! O tarihten önce depoları doldurmayın! Büyük indirim geliyor, sürücüler bu haberle havalara uçacak. İşte 28 Ekim 2023 güncel benzin ve motorin fiyatları

Bu fiyata bu telefon olurmu dedirten Infinix hot 40i satışa sunuldu! Bu fiyata bu telefon olurmu dedirten Infinix hot 40i satışa sunuldu!

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! AKARYAKIT FİYATLARINA DEV İNDİRİM GELİYOR

Akaryakıt fiyatlarındaki artış devam ederken sektör kaynaklarından son dakika haberi geldi. Yeni Akit'te yer alan habere göre; motorinin litresine gelecek hafta indirim gelmesi bekleniyor. Aktarılan bilgilere göre, motorine pazartesiyi salıya bağlayan gece 1,57 TL’lik indirim bekleniyor. Pazartesi gecesi yapılacak indirimle birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul'da 38 TL'ye, Ankara'da 38,6 TL'ye, İzmir'de 38.77 TL'ye gerileyecek.

benzin-ve-motorin-indirimi-f01k-cov-0kop-cover

28 EKİM 2023 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

İstanbul Anadolu Yakası'nda benzin fiyatı: 35.03 TL

İstanbul Anadolu Yakası'nda motorin litre fiyatı: 39.56 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 18.15 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda benzin fiyatı: 35.15 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda motorin litre fiyatı: 39.62 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 18.18 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara'da benzin litre fiyatı: 35.80 TL

Ankara'da motorin litre fiyatı: 40.20 TL

Ankara'da LPG litre fiyatı: 18.22 TL

Benzin-3

İZMİR BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

İzmir'de benzin litre fiyatı: 35.90 TL

İzmir'de motorin litre fiyatı: 40.37 TL

İzmir'de LPG litre fiyatı: 18.27 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.