Sosyal medyada "As bayrakları as" repliğiyle ünlenen Salih Tahtalıoğlu, bir döneme damga vurmuştu.

A Milli Takımımızın futbolcuları Mert Günok, İrfan Can Kahveci, Barış Alper Yılmaz ve Uğurcan Çakır, bayrak asan adamla bir araya geldi.

Slhtaht

Viral olan fotoğraf

Bir kedi seçin kişiliğinizi test edin Bir kedi seçin kişiliğinizi test edin

X'te paylaşılan fotoğraf viral olurken binlerce yorum yapıldı.

Sürpriz buluşmada keyifli dakikalar ve esprili sohbet yaşanırken sonrasında Milli Takım futbolcuları, fenomen isimle fotoğraf çektirdi.

Hepimiz 'balkonuna bayrak asan dayı' fotoğrafını biliyoruz. Milli karşılaşmalar öncesi ve kazanılan zaferlerin ardından paylaşılan bu fotoğraf, son zamanlarda sosyal medyanın fenomen karelerinden biri oldu. Her ne kadar fotoğraf bu kadar meşhur olsa da balkonuna bayrağı asan kişiyi ve olayın hikayesini kimse bilmiyor.

Slhtaht2

Habertürk gazetesinden Elif Key, "Bayrak asan dayının" kim olduğunu, o bayrağın ne zaman ve neden asıldığını bugünkü köşe yazısında açıkladı. Herkesin bayrak asan dayı olarak tanıdığı o kişinin Balıkesir Dursunbey Belediyesi'nden emekli Salih Tahtalıoğlu olduğunu açıklayan Key, fotoğrafın 16 Haziran 2013'te çekildiğini belirtti.

Tahtalıoğlu'nun Türk bayrağını balkona asma sebebini de açıklayan Key, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da düzenlediği Kazlıçeşme'deki "Milli İradeye Saygı" mitinginde pencerelere Türk bayrağı asma kampanyasının başlatılmasını istediğini ve Tahtalıoğlu'nun bu çağrıyı dikkate alarak Balıkesir'deki evinin balkonuna Türk bayrağı astığını belirtti.

Salih Tahtalıoğlu, emekli bir memur olup üç çocuk babasıdır. Sağlık sorunları nedeniyle gözlerinin biri görmemekte olup, bununla birlikte internet üzerinde paylaşılan fotoğrafların çoğunu görememektedir. Ancak çocukları aracılığıyla kendisine ulaşan bilgilerle bu fenomenliğin farkında olmaktadır.

Editör: Haber Merkezi - SK