Show Tv ekranlarında yeni yayınlanmaya başlayan Bahar dizisi izleyiciler tarafından büyük beğeni almaya başladı.

Dizi severlerden güzel notlar alan dizideki oyuncuların yaşları ,bölüm başı aldıkları maaşları dizi hangi hastanede ve nerede çekildiği merak konusu olmaya başladı.İşte detaylar.

BAHAR DİZİSİNİN KONUSU

Bahar dizisi tıp fakültesini başarılı bir şekilde bitiren, fakat ailesi için kendini feda ederek 20 yıl ara veren bir ev hanımının geçirdiği rahatsızlıktan sonra yine doktor olmak için mücadele eden bir karaktere hayat verdiğini görüyoruz.

Bahara hayat veren Demet Evgar (Bahar Özden) kocası ve ailesi  için her türlü zorluğa katlanarak yıllardır rahatsız olan kayınpederine bakması neticesiyle doktorluğu bırakan fedakar bir anneyi canlandırıyor.

 Karaciğer rahatsızlığı yaşayan Bahar ölüm ile burun buruna geliyor,karaciğer nakli olması gerekli olan bahara Doktor olan kocası filimdeki karakter oyuncu  Timur Yavuzoğlu (Mehmet Yılmaz Ak) karaciğerini annesinin de  baskısıyla da karaciğerini vermiyor.

Bu nedenlerden ötürü Bahar vermiş olduğu fedakarlıklarının karşılığını alamadığı için yeni bir hayat kurmak isteyerek tüm aile fertlerinden  gizli  Tus sınavına  giriyor ve  başarılı oluyor.

Bahar için hayat yeni başlıyor.

Dizinin oyuncuları ve oynadıkları karakterler şöyle;   

Demet Evgar (Bahar Özden Yavuzoğlu) Buğra Gülsoy (Evren Yalkın) Mehmet Yılmaz Ak (Timur Yavuzoğlu) Hatice Aslan (Nevra Yavuzoğlu) Ecem Özkaya (Rengin Çevik) Füsun Demirel (Gülçiçek Özden) Elit Andaç Çam (Çağla) Demirhan Demircioğlu (Aziz Uras Yavuzoğlu) Nil Sude Albayrak (Seren) Alisa Sezen Sever (Umay Yavuzoğlu ) Hasan Şahintürk (Reha Sena Mia Kalıp Sonat Tokuç Devrim Kabacaoğlu Ege Erkal oynuyor.

DİZİ OYUNCULARININ MAAŞLARI VE YAŞLARI;

Bahar Yavuzoğlu (Demet Evgar) 43 yaşındaki başarılı oyuncu bölüm başı maaşı 60 Bin TL

Baharın Doktoru olan Evren  Yalkın (Buğra Gülsoy) bahara başarılı bir ameliyat gerçekleştirerek hayata tutunmasını sağlayan  Evren Yalkın karakterine hayat veren (Buğra Gülsoy) 42 yaşında bölüm başı maaşı 60 Bin Tl alıyor.

Baharın kocası karekterine can veren Timur Yavuzoğlu(Mehmet Yılmaz Ak)38 yaşında 60 Bin tl alıyor.

  Filimde Baharın kayınvalidesi karakterine can veren Nevra Yavuzoğlu (Hatice Aslan) 62 yaşında 65 Bin Tl maaş alıyor.

Rengin Çevik (Ecem Özkaya)35 yaşında 55 Bin Tl maaş alıyor.Ecem Özkaya TRT1 ekranlarında fenomen dizi haline gelen Gönül Dağı filiminde de oynadı.

 Gülçiçek Özden(Füsun Demirel) 65 yaşında Baharın annesi karakterine hayat veriyor.

BAHAR DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Bahar dizisi Pendik'te özel bir hastanede çekiliyor.

Bahar dizisi 2023 yapım olan Güney Kore dizisi olan Doctor Cha’dan  dizisine uyarlanmıştır.

 

Doktorlar dizisinin Ela’sından zayıflatıcı ve sağlıklı altın süt tarifi Doktorlar dizisinin Ela’sından zayıflatıcı ve sağlıklı altın süt tarifi