Erzincan'ın İliç ilçesindeki maden ocağında meydana gelen toprak kayması sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, en doğru kararı vermek için titizlikle çalışıldığını belirtti.

Meydana gelen toprak kayması sonrası göçük altında kalan 9 işçi için başlatılan arama çalışmaları, arama faaliyeti yapılan noktalardan biri olan manganez ocağındaki heyelan riskinin devam etmesi nedeniyle İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesinde 13 Şubat tarihinde meydana gelen toprak kaymasında göçük altında kalan 9 işçiyi arama faaliyetlerinin heyelan riski nedeniyle durdurulduğunu açıklamıştı.

G Gy4Z R C W4 A A1 Wf6

Erzincan’da özel süs bitkisi çeşitleri geliştiriliyor Erzincan’da özel süs bitkisi çeşitleri geliştiriliyor

Toprak kaymasının yaşandığı bölgede olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, konuya ilişkin olarak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Erzincan İliç'te yaşanan heyelan sonrası kayan toprağın taşınması ile ilgili yol haritamızı şekillendiriyoruz. En doğru kararı vermek için bilim insanlarının görüşleri doğrultusunda titizlikle çalışıyoruz”