Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Mart ayı enflasyonu kapsamında ilk değerlendirme geldi.

Enflasyon, Mart ayında yüzde 3,16 oranında artarak yıllık oranda yüzde 68,50 oranına ulaşırken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten konu kapsamında ilk değerlendirme geldi.

Bakan Bayraktar’dan Mayıs ayı elektrik ve doğalgaz fiyatlarıyla ilgili açıklama! Bakan Bayraktar’dan Mayıs ayı elektrik ve doğalgaz fiyatlarıyla ilgili açıklama!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri kapsamında enflasyon, Mart ayında aylık oranda yüzde 3,16 oranda yükseliş yaptı. Yıllık enflasyon oranı 68,50 olarak açıklandı. X sosyal medya platformundan açıklama yapan Bakan Şimşek, yapmış olduğu açıklamasında; "Aylık enflasyon öngörümüz doğrultusunda mart ayında geriledi. Para politikasındaki ilave sıkılaşma, gelen talepteki dengelenmeye önemli katkıda bulunurken dış finansman imkânlarının daha da artıyor olması makro finansal istikrarı güçlü hale getirecektir. Deprem hariç harcama kontrolü ile sıkılaşacak maliye politikası ile beraber tüm gelişmeler, enflasyon beklentilerinin çıpalanmasını sağlayacak ve dezenflasyon sürecine destek olacaktır. İlk önceliğimiz olan fiyat istikrarı hedefimize ulaşana kadar ne gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

Bakan Şimşek'ten Mart Ayı Enflasyonuyla Ilgili Ilk Yorum 2