Mevduat faiz oranları son dönemde yükseliş göstermiş, ancak kamu bankaları yaklaşık 10 puanlık bir düşüşle dikkat çekmiştir.

Bankaların mevduat faiz oranları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor, zira en yüksek faiz oranlarını aramak ve enflasyona karşı korunmak önemli hale gelmiştir.

EMEKLİ ZAMMI 5 AYLIK! SSK ve BAĞ- KUR aylıkları ne kadar yükselecek? İşte hesaplama tablosu… EMEKLİ ZAMMI 5 AYLIK! SSK ve BAĞ- KUR aylıkları ne kadar yükselecek? İşte hesaplama tablosu…

CAZİBESİ BİTTİ
Bankacılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta kamu bankalarında yüzde 41 olan TL mevduat faizleri yüzde 29’a çekildi. Özel bankalarda ise faiz oranları yüzde 35 ile yüzde 45 arasında değişiyor. Yüzde 45 faiz oranı veren bankalar aylık değil üç aylık mevduat hesabı tercih edilirse veriliyor.

MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA
Parasını değerlendirmek isteyenler için özel banka mevduat faiz hesabından getirisi ve kamu banka mevduat hesabından getirisini sizin için hesapladık. İşte 200 bin lirası olanın aylık getirisi...

200 bin lirası olan vatandaş parasını özel bankanın mevduat hesabına yatırsa yüzde 43 faiz oranından aylık getirisi 3.581,37 TL olacak.

200 bin lirasını kamu bankası mevduat hesabına yatırırsa yüzde 29 faiz oranından aylık getirisi 2.415,34 TL olacak.

Kaynak: Haber Merkezi