Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, Kemaliye’ye yatırım taleplerinin olumlu sonuç verdiğini açıkladı.

Karaman, şu ifadelere yer verdi: “Geldiğimiz dönemden beri Kemaliyeli iş insanları ile yaptığımız görüşmelerde ilçemize yatırım yapma taleplerimiz olmuştu bunlardan; “ETHEM HOLDİNG A.Ş.” Ticaret bakanlığı tarafından yetkilendirilen ve denetlenen İstanbul Ataşehir adresinde kurulan Holding bünyesinde, ortaklığında ve grup şirketleri ile beraber çeşitli sektörlerde 5 şehir ve 2 ülkede, 10 şirket ile birlikte hizmet vermektedir. Faaliyet gösterilen sektörler İnşaat, Gıda, Tekstil, Turizm, Matbaa, İthalat, İhracat, Sigorta, Çağrı Merkezi, Kuyumculuk, Danışmanlık, Gayri Menkul, Yayıncılık, Lojistik, Gümrükleme ve Dış Ticarettir. Girişimlerimiz sonucu ilçemize yatırım yapmayı planlayan ETHEM HOLDİNG A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın K. Ethem Türker bey ile yaptığımız olumlu görüşmeler sonucunda ilçemizin iş istihdamı için büyük katkılarda bulunacağını gördük. Birbirimizi iyi anladığımızı ve bu girişimin gelişmesi, hızlanması için hem şahsi olarak hem de kurumumuz adına her türlü desteği vereceğimizi belirttik. Yıllardır bizlere bir çok eğitimli genç insanımız iş konusunda talepler ile geldiler, kısıtlı belediye imkânları ve nüfus sayısından dolayı belediye olarak bu talepleri karşılamak mümkün görülmüyordu. Sayın K. Ethem Türker ile yaptığımız ve sonuca bağladığımız bu yatırım planı sayesinde ilçemizde öncelik genç kardeşlerimiz olmak üzere birçok iş kolunda istihdam sağlanacak olması hepimizi çok mutlu etmiştir. Kendisine kiraladığımız “Eski Sanayi Sitesi” merkezli bu planlı gelişim sayesinde ilçemizdeki işsizlik sorunu çözülecek, gurbetten ilçemize geri dönüşler başlamış olacaktır. İlçemizde eksik bulunan tıkanmış olan iş kolları gelişecek, hatta Her köyden en az bir kişi kendi köyünde istihdam edilecektir.

“Her nitelikte iş alımı yapılacaktır”

Projenin itici gücü “Çağrı Merkezi Müşteri Temsilciliğidir” şartları yerine getiren köyündeki evinden bile çalışabilecektir. Bu yatırım planının içerisinde garsonluktan genel müdürlüğe, yazılımcıdan muhasebeciye, el sanatkârlığından müzisyenliğe kadar bir çok iş kolu kurulacak her nitelikte iş alımı yapılacaktır.

Erzincanlı genç yaşta kalp krizi sonucu hayatını kaybetti Erzincanlı genç yaşta kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Kurulacak iş kollarında eğitim eksikliği olan personel Ethem Holding bünyesinde profesyonel eğitimcilerden gerekli eğitimler verilecektir  İş başvuruları 22.03.2024 ve 29.03.2024 tarihleri arasında Mustafa Özgül Sokak No: 5 de bulunan Mali Müşavir, Serbest Muhasebeci Bekir Çelebi’nin ofisinde sayın Gamze Karaman’a müracaat edip başvuru evrakları doldurulacaktır.  Başvuru sonrası 27.03.2024 ve 29.03.2024 tarihleri arasında mülakatlar yapılacaktır. İlk etapta bu yıl içinde 38 kişi 2. yılsonunda 100 kişilik istihdam oluşması planlanmıştır, Mayıs ayı içerisinde alımlar başlayacaktır. Ayrıca Sayın K. Ethem Türker ile aylardır beraber yürütülen çalışma sonucunda 12 yatırımcı iş insanımızı Kemaliye’de ağırlayarak ek yatırımları sağlamak ve en az 100 genç için daha ön fizibilite istihdam çalışması 2024 yılının Mayıs ayında gerçekleşecektir. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.”