Bu geceden itibaren motorin fiyatlarında düşüş bekleniyor.

Brent petrol fiyatlarında değişiklikler hızla devam ederken bu kapsamda benzin ve motorin fiyatlarında da indirim ve zam durumunda değişiklik gösteriyor. Bu geceden itibaren motorine 1 TL indirim gelmesi bekleniyor. Fiyat oranlarında gerçekleşecek fiyat düşüşüyle benzinin litresi İstanbul ilinde 41 TL 95 kuruş olarak satışı yapılacak. Ankara ilinde ise 42 TL 84 kuruş olarak satışı yapılacak.

İSTANBUL'DA MOTORİN FİYATI DÜŞECEK

Bu geceden itibaren motorine 1 TL indirim gelmesi bekleniyor. Fiyat oranlarında gerçekleşecek fiyat düşüşüyle benzinin litresi İstanbul ilinde 41 TL 95 kuruş olarak satışı yapılacak. Ankara ilinde ise 42 TL 84 kuruş olarak satışı yapılacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz piyasasında işlenmiş ürün lerin fiyatlarının ortalamasıyla beraber dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınarak rafineriler tarafınca hesaplama yapılmaktadır. Yapılan hesaplanma kapsamında sonuç olarak dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyat oranları, rekabet ve serbesti sebebiyle şirketler ve kentlere göre ufak değişiklikler yaşanabilektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI

İliç maden faciası araştırma komisyonunu çalışmalarına başladı İliç maden faciası araştırma komisyonunu çalışmalarına başladı

EPDK' nın fiyat oranlarındaki değişimin açıklamasını yapan tek sendika olan EPGİS tarafına suç duyurusunda bulundu. Dava süreci bitene kadar sendika akaryakıt fiyat değişim oranlarını vatandaşlara duyurmayacağını açıklamıştı.