Erzincan'da Kurban Bayramını fırsat bilen vatandaşlar Ekşisu Mesire Alanına akın etti.

Erzincan’da 170 yıllık kilise keşfedilmeyi bekliyor Erzincan’da 170 yıllık kilise keşfedilmeyi bekliyor

Kurban bayramını da fırsat bilen vatandaşlar ekşisu mesire alanına gelerek pikniklerini yaptı hem de hoşça vakit geçirdikten sonra  giderken yanlarında getirdikdikleri şişelere mineral deposu olarak bilinen , ekşisuyu  doldurarak evlerine götürmeyi ihmal etmediler.

Ailelerin sıcak havalarda vakit geçirebilecekleri, çocuklarının gönül rahatlığıyla oyun oynayabileceği bir merkez olan Ekşisu, piknik alanları, çocuk parkları, akarsuları, gölü, kuş cenneti, büyük bir çimenli meydanı ve buz gibi akan doğal maden suyu ile yıl boyu ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 

Yeşilin ve doğal güzelliklerin adresi olan Ekşisu Mesire Alanı havanın ısınmasıyla birlikte dolup taşarken, vatandaşlar hem eğleniyor hem de piknik yapma imkanı buluyor.

Erzincan merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ekşisu Mesire Alanı yoğun ilgi görüyor. Erzincan'ın önemli piknik alanlarından olan ve doğal ekşi suyu ile tanınan Ekşisu Mesire Alanında  kurban bayramında da yoğunluk yaşandı.
Doğal maden suyunun yanı sıra soğuk suları, kaplıca suyu ve kükürtlü suya ilgi gösteren vatandaşlar, gölet kenarında serinlemeye çalışıyor.

Kaynak: Haber Merkezi