Dünyaca ünlü model kardeşler Bella Hadid ve Gigi Hadid, Filistin'e olan desteklerini her fırsatta açıklıyorlar. Aynı zamanda Filistin kökenli olan ABD'li süpermodel kız kardeşler yardım çabalarını desteklemek için tam 1 milyon dolar bağışta bulundu.

Bella Gigi Ailesi
Bella Hadid geçtiğimiz günlerde: 'Kariyerim bitse bile Filistin'i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim.' Dedikten sonra Cannes Film Festivali'nde yaptığı hareketle dikkatleri üzerine çekmişti. Cannes Film Festivaline katılan Bella Hadid, elbisesiyle gündem olmuştu. Filistinli Müslüman Mohamed Anwar Hadid'in kızı olan ünlü model, Cannes sokaklarında ülkesine desteğini belirten kefiye elbisesiyle gündem olmuştu.

Oktay Kaynarca'nın "Türkiyeliyim" Açıklaması Gündem Oldu Oktay Kaynarca'nın "Türkiyeliyim" Açıklaması Gündem Oldu

Bella Hadid Getty H 2024

SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAYINLADI
Instagram hesabından kefiye elbisesiyle paylaşımlar yapan Bella Hadid, "Kefiye, sonsuza kadar Özgür Filistin'i giydirsin" açıklamasını yapmıştı. 7 Ekim'den bu yana süren Gazze'nin İsrail saldırılarına birçok ünlü isimden tepki gelmişti. Bu ünlü isimlerin başında Filistin kökenli oldukları bilinen Bella Hadid ve Gigi Hadid kardeşleri yer aldı.
TAM 1 MİLYON DOLAR BAĞIŞLADILAR
Filistinli asıllı Amerikalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen dünyaca ünlü kardeşler Filistin için bölgedeki yardım ve insani çabaları destekleyen dört kuruluş arasında dağıtılmak üzere 1 milyon dolar bağışladı.

Gigii Hadid,

Ünlü kardeşlerin bağış yaptığı kuruluşlar, savaştan etkilenen Filistin halkına tıbbi yardım, psikolojik hizmetler, gıda ve aile destekleri dahil olmak üzere temel yardımları sağlıyor. "TEŞEKKÜR EDERİZ"
Filistinli çocukları korumaya odaklanan HEAL Filistin, sosyal medya hesabı üzerinden; "Filistin'i iyileştirmek için cömertçe bağış yapan Bella Hadid ile Gigi Hadid'e, Gazze'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz" ifadesini kullandı.

Editör: Haber Merkezi -BC