Sürücüler her sabah merakla bekledikleri güncel akaryakıt fiyatlarını kontrol etmek için güncellemeyi bekliyorlardı. Bugün itibariyle, benzin fiyatlarına indirim geldi. Son dönemde artan fiyatlar nedeniyle yaklaşık 40 TL'ye kadar çıkan benzin fiyatlarında ciddi bir indirim yaşandı. İndirimi öğrenen vatandaşlar, zamdan önce depolarını doldurmaya hızla başladılar.

SÜRÜCÜLERE İYİ HABER

Türkiye'de dolar kurunun sürekli yükselmesi, akaryakıt fiyatlarına doğrudan yansıyor. Akaryakıt fiyatları, döviz kuru ve Brent petrol fiyatlarına göre değişebiliyor. Sürekli olarak zamlar ve indirimlerin gündemde olduğu bu dönemde, milyonlarca sürücüye müjdeli bir haber geldi.

Son günlerde Brent petrol varil fiyatlarının düşmesi, 90 dolara kadar gerilemesi dikkat çekti. Bu düşüşün ardından benzin fiyatlarında indirim müjdesi geldi. Gece yarısından itibaren güncellenen fiyatlar, sürücülerin dikkatini çekti.

İNDİRİM SONRASI FİYATLAR

Bu yılın ikinci yarısından itibaren birçok kez zamlanan akaryakıt fiyatları, sonunda gece yarısı güncellendi. Brent petrol varil fiyatlarının düşmesiyle birlikte benzin fiyatlarında indirim yaşandı. Gece yarısı itibariyle benzin fiyatlarına 1 lira 94 kuruşluk bir indirim geldi.

Muş'ta lahana üretimi ekonomiye can veriyor Muş'ta lahana üretimi ekonomiye can veriyor

İndirim sonrasında ortalama benzin litre fiyatı İstanbul'da 36 lira 62 kuruş, Ankara'da 37 lira 20 kuruş, İzmir'de ise 37 lira 30 kuruş olarak belirlendi. Motorin fiyatlarında ise şu an için bir indirim beklenmiyor.

İşte bazı şehirlerdeki güncel akaryakıt fiyatları:

İSTANBUL 27 EYLÜL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

  • İstanbul Anadolu Yakası Benzin fiyatı: 36,57 TL
  • İstanbul Anadolu Yakası Motorin fiyatı: 40,00 TL
  • İstanbul Avrupa Yakası Benzin fiyatı: 36,62 TL
  • İstanbul Avrupa Yakası Motorin fiyatı: 40,07 TL

ANKARA 27 EYLÜL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

  • Ankara Benzin fiyatı: 37,20 TL
  • Ankara Motorin fiyatı: 40,62 TL

İZMİR 27 EYLÜL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

  • İzmir Benzin fiyatı: 37,30 TL
  • İzmir Motorin fiyatı: 40,78 TL